Азаматтық қоғамдағы үкіметтік емес ұйымдар, Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Сабақ жоспары
10 сынып | |||||||||
№2 сабақ: Азаматтық қоғамдағы үкіметтік емес ұйымдар | |||||||||
Оқыту мақсаты | 11.2.1.9 әртүрлі мемлекеттердегі үкіметтік емес ұйымдардың қызметін бағалау | ||||||||
Сабақтың мақсаты | -ҮЕҰ күшті және әлсіз жақтарын бағалаңыз - дәлелді жауап құру
| ||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы : -ҮЕҰ негізгі идеяларын түсінеді және түсіндіреді; - «азаматтық қоғам» басқармасының ерекшеліктерін анықтайды; -ҮЕҰ қызметін бағалайды -ҮЕҰ рөлі туралы негізделген тұжырым жасайды | ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тақырыптық лексика мен терминология: Демократия, азаматтық қоғам, ҮЕҰ | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбекке және шығармашылыққа, ашықтыққа, ынтымақтастыққа, сыйластыққа және азаматтық жауапкершілікке тәрбиелеу | ||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар азаматтық қоғам, демократиялық мемлекеттің белгілері туралы біледі | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Оқу бағдарламасында саясаттану тығыз байланыс қарастырылған | ||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты оқу | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
| |||||||
Сабақтың басы 3мин 12 мин | Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне тоқталып өтемін. Тапсырма №1
Критерийі:
|
mineconom.gov.kg › froala › uploads › file | |||||||
Сабақтың ортасы 12 мин
10 мин
| ІІ. ҮЕҰ қызметіне SWOT талдау. № 3, № 4 мәтіндер Мемлекеттердегі ҮЕҰ қызметі туралы материалдарды пайдалану. Күшті және әлсіз жақтарын бағалаңыз
ІІІ. Үкіметтік емес ұйымдар туралы даттау және жақтау аргументтерді құру. Аргументтерді фактілермен бекіту ПТМС (ПОПС) формуласы бойынша Тұжырым ............ Түсіндіру (себебі) ........ Мысал (біз мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламыз) ..... Салдар (айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймыз) Дебат өткізу Бағалау критерийлері: Дәлел 5-7 сөзден тұрады Тарихи терминдер, ұғымдармен қолдану Қорытынды шығару
| https://24.kz/ru/news/social/item/280310-22-tysyachi-npo-ofitsialno-zaregistrirovano-v-kazakhstane Үкіметтік емес ұйымдар азаматтық қоғамның ажырамас бөлігі болып табылады 29 қараша 2014 ж. 06:35 АСТАНА. ҚазАқпарат
https://gtmarket.ru/ratings/global-top-100-best-ngos/info әлемдегі 100 үздік үкіметтік емес ұйымдардың тізімінің рейтинг кестесі The Global Journal. | |||||||
3 мин |
Мен осындай дағдыларды дамыттым. ... • Мен білдім ... • Енді мен көбірек білгім келеді ... Маған ұнамады ... •Маған ұнады… | Үй тапсырма: сіздің қалаңызда қандай үкіметтік емес ұйымдар жұмыс істейді. Ақпарат жинаңыз | |||||||
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Қабілеті жоғары оқушыларға дереккөздері арқылы өз бетімен өзгерістерді анықтау және кейбір оқушыларға арнайы берілген құжаттар ұсыну жоспарланады | Өзгерістерді анықтап және салдарын көрсетіп, өз ойын жеткізген оқушылар бағаланады | Оқушы денсаулығына қарай сабақты ұйымдастыру | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру