11.2.3.7 химиялық өндірістердің жалпы ғылыми принциптерін атау. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ тақырыбы: Химия өндірісінің ғылыми принциптері | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты: | |||
Сынып: 11 __ |
| |||
Сабақтың мақсаты | 11.2.3.7 химиялық өндірістердің жалпы ғылыми принциптерін атау | |||
Бағалау критерилері | Оқушы оқу мақсатына жетті, егер: - жаңартылатын ресурстың бір мысалын және жаңартылмайтын ресурстың бір мысалын келтіреді; - қалдықтарды қайта өңдеу көлемінің ұлғаюы табиғи ресурстарды үнемдеуге әсер етуі мүмкін әсерін өзінің түсінігін көрсетеді. | |||
Құндылықтарды дарыту | - Құрмет; - Ынтымақтастық; - Ашықтық - Еңбек және шығармашылық; - Өмір бойы оқыту; - Қоршаған ортаға қамқорлық жасау. |
Сабақтың барысы | |||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Басы | Сәлемдесу. Сабаққа психологиялық көзқарас. Сабақтың басында: - оқушылардың назарын аудару - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау - оқушылардың "жақын даму аймағын" анықтау, сабақтың соңына қарай күту | Презентация | |||||||
Сабақтың ортасы | Сабақтың мақсаттарына қатысты білімді қалыптастыруға және дағдыларды дамытуға бағытталған іс-шаралар. Іс-әрекет барысында оқушылар ақпаратты талдау және өңдеу, зерттеу, практикалық жұмыс, проблемалық жағдайларды шешу арқылы білім мен дағдыларды қалыптастырады және дамытады. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топқа химия өнеркәсібінің технологиялық процесі туралы тақырыптардың бірі бөлінеді: шойын, болат және алюминий өндірісі. Әр топ өз өндірісін презентация/плакат арқылы келесі элементтер тізіміне сәйкес сипаттауы керек (олар Интернетті немесе алдыңғы сабақтарда алынған материалдарды қолдана алады):
Әр топ 3 минуттық дәріс барысында сыныптың қалған бөлігіне ақпарат береді. Барлық студенттер жазбалар жазып, олардан туындауы мүмкін сұрақтар қояды. Мұғалім оқушылардан сабақтың мақсаттарын есте сақтауды және олардың химиялық өндірісінің жалпы ғылыми принциптерін анықтауды сұрайды. Студенттер өз идеяларын тақтаға жаза алады. Сыныпта талқылау. Бағалау Химия өнеркәсібінің жалпы ғылыми принциптері туралы мәтіндік материалдарды көрсетіңіз, алынған ақпаратты талқылаңыз және салыстырыңыз. Студенттердің жауаптарын тексеру. Студенттер өздерін бағалайды және түсініксіз принциптер туралы ескертулер жасауы керек. | ||||||||
Сабақтың соңы | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - мен не білдім, не үйрендім - түсініксіз не қалды - немен жұмыс істеу керек | ||||||||
Дифференциация – сіз біршама көп қолдауды қалай жоспарлайсыз? Сіз біршама қабілетті оқушылар алдында қандай міндет қоюды жоспарлайсыз ? | Бағалау – сіз оқушылардың материалдарды меңгеруін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулықты және қауіпсіздікті бақылау ИКТ-мен байланыс Мәндермен байланыс Пәнаралық байланыстар (тәрбие элементі) | |||||||
Оқушылар білуі тиіс: Көпшілік оқушылар білуі тиіс: Кейбір оқушылар білуі тиіс: | |||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болдыма? Сыныпта қандай атмосфера болды? Бүгін оқушылар не оқыды? Мен жүргізгендифференциация жұмыс істеді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқу болды және неліктен? |
| ||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және үйрету туралы да ойлаңыз)? 1: 2: Қандай екі зат сабақты жақсартар еді (оқыту және үйрету туралы ойлаңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуға көмектесетін сынып немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім? | |||||||||
Қосымша ақпарат |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?