11.4.2.16 бензолды нитрлеу және галогендеу реакцияларының механизмін түсіндіру; Бензол және олардың электрофилдермен реакциясы. Химия, 11 ссынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар/ сабақ жоспары

Theme: 11.4.2.16 бензолдың нитрлеу және галогендеу реакцияларының механизмін түсіндіріңіз;

Мектеп:

Күні:

Мұғалім: Мугалбекова А.Т.

сынып:

қатысқаны:

қатыспағаны:

Тақырыбы

11.4.2.16 бензолды нитрлеу және галогендеу реакцияларының механизмін түсіндіру;

Бензол және олардың электрофилдермен реакциясы

 Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

- электрофильді орынбасуды білу

- бензолды нитрлеу реакциясының механизмін түсіндіру

- бензолды галогендеу реакциясының механизмін түсіндіру

 Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • электрофильді орынбасуды түсіну
  • бензолды нитрлеу реакциясының механизмін көрсете алады;
  • бензолды галогендеу реакциясының механизмін көрсете алады.

Пән аралық байланыс

Биология

Құндылықтар

Сабақ студенттер мен оқытушылар арасында, сонымен қатар студенттердің өздері арасындағы қарым-қатынас дағдыларын дамыту және басқа адамдардың пікірлерін құрметтеу үшін кеңейтілген талқылауды қамтиды.

Ынтымақтастық-студенттер тәжірибені өткізуде бірге жұмыс істейді

Өмір бойы оқитын студенттер практикалық жолмен білім алуға қатысады.

Тілдік мақсаттар

Тақырыптық лексика мен терминология

Бензол гибрид, гибридтену, делокализациялану, электрофиль, электрофильді (реакция), қосылу, орынбасу, пи- деколализацияланған электрондық жүйе,тарту, қайтару.

Алдыңғы білім

Органикалық химияға және хош ароматты қосылыстардың номенклатурасына кіріспе.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс әрекеттер

Мұғалім

Сабақ 2

10 минут

Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Жетістік критерийлері мен кілтті сөздерді талқылау.

Сұрақ-жауап арқылы презентацияларды қорытындылап, қажет болған жағдайда реагенттер мен механизмді толықтыру.

Оқушылар оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерін көшіреді.

Оқушылар маңызды мәліметтерді өз дәптерлеріне жазады.

Презентация

дәптерлер

10 минут

15 минут

Жұптық жұмыс

Жұмыс парағы 24.2 есептер-1,2

Бензолды электрофильді орынбасуға арналған тапсырма. Бензолды бромдау реакциясы

Дифференциация:

Мұғалім үлгерімі төмендеу оқушыларға қолдау көрсетеді.

Бағалау: Өзара бағалау

Жеке жұмыс

Мұғалім бензолдың электрофилді орынбасу реакцияларына арналған қалыптастырушы бағалау таратады.

Дифференциация:

Қабілеті жоғары оқушыларға арналған қосымша тапсырма:

Жұмыс парағы 24.2

есептер-3,4

Бағалау: Өзара бағалау & мұғалімнің кері байланысы

Оқушылар жұптарымен бензолды бромдау реакциясын талқылайды және реакция механизмін,треакция теңдеулерін жазады.

Оқушылар эектрофилді орынбасу реакциясы арқылы нитробензол және галогеналканды алу тақырыбына қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.

Оқушылар өздері құрастырған бағалау схемасын презентацияда берілген бағалау схемасымен салыстырып өз білімдерін тексереді.

Жұмыс парағы 24.2

Презентация

7-9 слайдтар

Жұмыс парағы 24.2

5 минут

Мұғалім бүгінгі өтілген тақырыпты қорытындылайды.

Сабаққа қатысты сұрақтарға жауап береді, өздері сұрақ қояды.

Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қалай қарсы шығуды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

Саралау осы сабақта көп болады.

Аралас қабілеттерге арналған отыру жоспары қолданылады

Әлсіз студенттерге жеке көңіл бөлінеді

Топтар аралас қабілеттерге ие болады

Белсенді іс әрекет арқылы

Сұрақ-жауап арқылы

Оларды жоғары тәртіппен ойлауға ықпал ету арқылы

Студенттер химия зертханасында қауіпсіздік ережелері туралы үнемі ескертіліп отырады.

Зертханалық жұмыс

Рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар OМ-на қол жеткізді ме?

Егер жоқ болса, неге?

Жоспарланған саралау жақсы жұмыс жасады ма?

Мен уақытты ұстандым ба? Мен өз жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге?

Төмендегі кеңістікті сабағыңыз туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақта көрсетілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсені жақсарту керек (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

Бұл сабақта мен келесі сабақ туралы хабардар ететін сынып немесе жеке тұлғалардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?