Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылын алу тәсілдері. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Биотехнология

Мектеп

Күні

Мұғалімдер:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Рекомбинантты дезоксирибонуклеин қышқылын алу тәсілдері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.4.3.2 - рекомбинантты Дезоксирибонуклеин қышқылын алу тәсілдерін түсіндіру

 Сабақтың мақсаттары

Рекомбинантты ДНҚ алу әдістерін түсідіру

 Бағалау критерийлері

рекомбинантты ДНҚ түзілу механизмін түсіндіреді

 Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа қатысты лексика мен терминология:

ДНҚ, репликация, фрагменттер, рестриктаза

Диалог пен жазуға арналған пайдалы фразалар жиынтығы: жалғасып жатқан процесстің сипатталуы үшін фразаларды пайдалану

…….. ДНҚ молекуласын белгілі жерлерден жеке үзінділерге қиып бөлшектейтін ыдыратушы …………. .

ДНҚ лигазасы ………………

……………………… вектор деп атайды

 Құндылықтарды дарыту

Топтық жұмыс арқылы бір-біріне деген құрмет жасау

 Пәнаралық байланыстар

Микробиология

АКТ қолдану дағдылары

PowerPoint презентациясы

https://dnalc.cshl.edu/resources/3d/20-mechanism-of-recombination.html

Алдыңғы білім

Микробиология және биотехнология: 9, 11,

Көбею: 7

Молекулалық биология: 8,10

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5мин

Ұйымдастыру уақыты

Үй тапсырманы тексеру

Бір сөйлем

  • Рекомбинантты ДНҚ-ға түсініктеме бері

Сабақ тақырыбын атау

Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

5-35

Жана тақырыпты менгеру

Рекомбинантты ДНҚ алу механизмін түсіну үшін бейнероликті ұсыну.

(G) Топтық жұмыс

ДНҚ моделін пайдаланып рекомбинаттық ДНҚ жасау

Бағалау критерийлері:

Плазмидтің алынатың жолын сипатайды

(ҚБ) Оқушыларға рекомбинанты ДНҚ қолданылуына зерттеме жасауды және сынып алдында қорғау үшін PowerPoint презентациясын/постерді дайындауды ұсыну

Бағалау критерийлері:

рекомбинантты ДНҚ-ның қолданылудағы екі саланы сипаттайды;

Бейнеролик

https://www.youtube.com/watch?v=rlaBBKnBX88

ДНҚ Моделі

Ноутбук

Сабақтың соңы

35-40

Рефлексия

Бүгін сабақта алынған ақпарат маған

пайда болды

түсініксіз

қажет емес

Жауабтарын дәлелдеу қажет

Диференцация - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қалай қарсы шығуды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың оқуын қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

Аудиовизуалды білім алушылар: Демонстрация

Ауызша оқитындар: пікірталас

Оқырмандар: Зерттеу

Оқыту алдындағы бағалау: КШ

Тапсырманы бағалау: жеке жазбалар

Оқудан кейінгі бағалау: Эссе жазу және студенттік журнал

Стандартты үміттер

Рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар LO-ға қол жеткізді ме?

Егер жоқ болса, неге?

Жоспарланған саралау жақсы жұмыс жасады ма?

Мен уақытты ұстандым ба?

Мен өз жоспарымнан қандай өзгерістер жасадым және неге?

Төмендегі кеңістікті сабағыңыз туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы сол жақта көрсетілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Бұл сабақта мен келесі сабақ туралы хабардар ететін сынып немесе жеке тұлғалардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу