«Адам геномы» жобасы. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
| Мектеп:
| |||
Күні: |
| |||
Бағасы: 11
| Қатысушылар саны: | Жоқ: | ||
Сабақтың тақырыбы | «Адам геномы» жобасы | |||
Оқыту мақсаттары | 11.2.4.3 - Адам геномы жобасының маңыздылығын талқылау | |||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар болады: анықтау жобасы «Адам геномының» және оның зерттеу әдістері | |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаттар
| Студенттер: • тиісті терминологияны қолдана отырып, зерттеудің негізгі тұстарын белгілеңіз • осы жобаның қажеттілігін бағалауды талқылау • Адам геномы жобасының маңыздылығы туралы эссе жазу • терминологияны қолдана отырып жобаның мағынасын талқылау Лексика және терминология : «Адам геномы» жобасы, ген, ДНҚ Диалог / жазу үшін пайдалы фразалар жиынтығы
| |||
Құндылықтар
| Сізде кіріктірілген білім беру бағдарламасының құндылықтары және осы сабақтың мақсатына жетуге бағытталған ұлттық, жалпыадамзаттық құндылықтар бар. Құндылықтарды енгізу / арқылы ... (іс-әрекеттің сипаттамасы және / немесе тақырып мазмұны). | |||
Пәнаралық байланыс | Тарих, информатика, экономика, математика, ағылшын тілі | |||
АКТ дағдылары | Ғаламдық желіде ақпаратты зерттеу Сенімді ақпаратты таңдау және сұрыптау | |||
Алдыңғы білім
| Биологияда статистикалық әдістерді қолдану - 11 сынып Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік 9-11 сыныптар Эволюциялық даму: 9-11 сыныптар Жасушалық цикл: 9-11 сыныптар Молекулалық биология: 10-12 сыныптар Микробиология: 7-11 сыныптар | |||
Сабақ | ||||
Сабақ жоспарланған | Сабақ жоспарланған іс-шаралар
| Ресурстар | ||
Сабақтың басталуы 2 минут | Оқушылармен сабақтың тақырыбы мен міндеттерін анықтау Ген дегеніміз не? Неліктен бұл маңызды? |
| ||
Сабақтың ортасы
Жабдықты ұйымдастыру 2 минут
Материалды тексеру 10 минут
Топтық есептерді қорғау 21 минут 2 + 1 (Қорғау 2 минут, сұрақтарға жауап қайтару 1 минут) | Мұғалім ноутбуктармен немесе планшеттермен қамтамасыз етеді. Оларды Интернет байланыстарымен қамтамасыз етіңіз және Адам геномы әсері туралы «өз» ғалымдарының көзқарастарын ұсынатын сыныпты оқып, презентация дайындауға уақыт беріңіз. http://www.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genome/education/students.shtml
Мұғалім сыныпқа жеке (топтық немесе жұптық) есептер жазу керектігін айтады, содан соң олар жазбалар жасайды. 3 оқушыдан топқа бөлінген 25-30 оқушының жазбасынан ескерту Баяндамалар тақырыптары:
https://web.ornl.gov/sci/techresources/Human_Geno me / project / timeline.shtml https://web.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genome/publicat/index.shtml#history
https://web.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genome/project/budget.shtml
Оқудан кейін мұғалім аудиториядан конструктивті кері байланыс жасауды сұрайды .
Бағалау критерийлері:
|
Биология 2.0; Адам геномы бойынша экономистің арнайы баяндамасы (2010) http://www.economist.com/node/16349358?story_id=16349358
Адам геномы шеңберінен тыс жүктелетін плакат: http://www.ornl.gov/sci/techresources/Human_Genome/posters/beyondhgp/03-0174.pdf
| ||
Сабақтың соңы
5 минут | Рефлексия Сыни ойлау стратегиясы «Фишбоун» Басы - сабақ тақырыбы Жоғарғы сүйектер - негізгі ұғымдар Төменгі сүйектер - ұғымдардың мәні Құйрық - жалпы сабақтың нәтижелері Ескерту: жазбалар қысқаша болуы керек, олардың мағынасын көрсететін түйінді сөздер немесе тіркестер болуы керек
http://www.myshared.ru/slide/1358265/ Үйге тапсырма Тақырып бойынша берілген сілтемелер туралы көбірек біліңіз.
|
| ||
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қойғыңыз келеді? | Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік | ||
Дифференциация күтілетін нәтижесінде көрнуі, ынтымақтастық оқушы үшін жеке қолдау көрсетуде, өздіндік жұмыс орындау кезінде (бірнеше интеллект Гарднер теориясы) оқу материалын іріктеу және студенттердің жеке қабілеттерін ескере отырып ресурстар.
| Миға шабуыл кезеңіндегі диагностикалық бағалау - студенттердің жаңа тақырып бойынша білімдерін жетекші сұрақтармен анықтау .
Түсіну сатысында негізгі тапсырмаларды орындау кезінде қалыптастырушы бағалау
Топтық жұмыс Презентация өзара бағалау
Рефлексия кезеңіндегі студенттердің кері байланысы | Джиксо стратегиясы бойынша топтық жұмыста белсенді әрекеттер қолданылады
| ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру