Зертханалық жұмыс: «Активаторлар мен ингибиторлардың ферментативті реакциялар жылдамдығына әсері». Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 11.1А Молекулалық биология және биохимия | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:0 | ||||
Сабақтың тақырыбы | Зертханалық жұмыс: «Активаторлар мен ингибиторлардың ферментативті реакциялар жылдамдығына әсері». | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.3 - ферменттердің бәсекелес және бәсекелес емес ингибирленуін салыстыру | ||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||
Бағалау критерийлері Дағдылар: түсіну, білімін қолдану дағдылар | Зертханалық жұмысты жоспарлауды, жұмыстың мақсатын жазады. Орындалатын жұмысты болжамдап, жұмыс барысына сәйкес жұмысты орындайды. Мәліметтерді кестеге толтырады. Активаторлар мен ингибиторлардың ферментативті реакциялар жылдамдығына анықтайды. Атқарылған жұмысқа қортынды жазады. | ||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар орындай алады: ферменттердің бәсекелес және бәсекелес емес ингибирленуін сипаттау (айтылым және жазбаша дағдылар). Пәнге қатысты лексика мен терминология бәсекелес ингибирлену, бәсекелес емес ингибирлену, қайтымсыз ингибиторлар, қайтымды ингибиторлар, фосфорорганикалық, концентрация, теріс кері байланыс, специфика, АТФ, аллостерикалық/белсенді орталық, конформациялық өзгеріс, ферменттер, ферментативті реакция | ||||
Құндылықтарды дарыту Ғаламдық азамат | Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, топтық, жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын еркін білдіруге, алынған ақпаратты практика жүзінде қолдануды дамыту. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Химия | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, презентация | ||||
Бастапқы білім | Молекулалық биология – 8-10 сыныптар Заттардың тасымалдануы – 9 сынып | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0-5 мин Сабақтың ортасы 5- 39 минут | (ЖЖ)Ұйымдастыру. (Э) (Т) (ҚБ) Зертханалық жұмысты жүргізу үшін оқушыларды екі топқа бөлеміз. Зертханалық жұмыс: «Активаторлар мен ингибиторлардың ферментативті реакциялар жылдамдығына әсері». @ Қауіпсіздік техникасың ережелері: Оқушыларды қызықтыру мақсатында тәуекелділікті бағалауды талдау сұралады. Шыны ыдыстармен жұмыс жасауда сақ болу. | ||||
Сабақтың соңы 39-40 мин | Кері байланыс“Бутерброд” | ||||
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулықжәне қауіпсіздіктехникасының сақталуы | |||
Қабілеті жоғары оқушылар:
Топтағы оқушылармен ортақ жұмыс атқарады Қабілеті төмен оқушылар:
|
|
| |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| ||||
Жалпыбаға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
| |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру