Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар № 4 сабақ
Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | ||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция (21 сағ) | ||||||
Сабақ тақырыбы | Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.13 - нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін білу және қолдану | ||||||
Сабақ мақсаты | нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін білу және қолдану | ||||||
Бағалау критерийлері | -интегралдауды дифференциалдауға кері амал ретінде түсінеді; -алғашқы функцияның және анықталмаған интегралдың анықтамаларын біледі; -y=axn түріндегі функцияның анықталмаған интегралын табады; | ||||||
Тілдік мақсаттар | Туынды мен интеграл табуда математикалық терминдерді дұрыс қолданады Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
көлбеулік бұрыштың тангенсі (градиент); | ||||||
Құндылықтарды дарыту
| Бірлескен жұмыста серіктестік, құрмет, жауапкершілік құндылықтарын дарыту; өздік жұмыс орындау кезінде адалдық, өмір бойы білім алу құндылықтарын дарыту. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация bilimland.kz | ||||||
Бастапқы білім | |||||||
Сабақбарысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын тексеру. Кері байланысы беру. Сабақ тақырыбы мен мақсатын оқушыларды таныстыру | Презентация | |||||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин | І. Өткен тақырыпты қайталау. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қою арқылы « Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін қайталайды. Анықталмаған интеграл Мұндағы функциясы функциясының алғашқы функциясы, ал С-тұрақты. +C, n Интегралдаудың негізгі ережелері: 1. Егер болса, онда , мұндағы 2. , демек тұрақты шаманы интеграл сыртына шығаруға болады. 3. 4. Егер және болса, онда болады. ІІ. Жұптық жұмыс. Мақсаты: Оқушылардың нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін білу және қолдану дағдысын қалыптастыру
Дескриптор: -интегралдауды дифференциалдауға кері амал ретінде түсінеді; -алғашқы функцияның және анықталмаған интегралдың анықтамаларын біледі; Бағалау: оқушылар дәптерлерін ауыстырып, дескрипторлар көмегімен тақтадағы дайын жауаппен келесі жұп бағалайды. ІІІ. Жеке жұмыс. Мақсаты: нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның интегралын табу ережесін білу және қолдану дағдысын тексеру
Дескриптор:
Бағалау: өзін-өзі дайын жауаппен өзін-өзі бағалау. Сабақты мұғалім қорытындылайды. | ||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Үй тапсырмасы: Рефлексия Нені үйрендім? Нені білгім келеді? Нені түсінбедім? | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Қорытынды бағалау | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру