Тригонометриялық теңдеулер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Тексерілді:_______

10 сынып

Мектеп:

Мұғалім:

Сынып: 11 С

Күні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Тригонометриялық теңдеулер

Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты

 Оқу мақсаттары:

11.2.3.4 тригонометриялық теңдеулерді шешеді (көбейткіштерге жіктеу әдісі, жаңа айнымалы енгізу әдісі, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулер, қосымша аргумент енгізу әдісі);

Сабақ мақсаттары:

Барлығы:

  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба біледі

Көпшілігі:

  • тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі
  • турлендірулерді қолдану арқылы, қарапайым тригонометриялық теңдеуге келтіреді
  • жаңа айнымалы енгізе біледі
  • берілген аралықтағы шешімді көрсете алады

Кейбірі:

  • әр түрлі әдіс тәсілдер қолдану арқылы тригонометриялық теңдеулерді шешеді
  • Жаңа айнымалы енгізу үшін түрлендіре біледі

Жетістік критерийлері

Оқушы мақсатқа жете алады, егер

  • қарапайым тригонометриялық теңдеудің шешімін жаза біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі
  • Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін таба біледі
  • Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі

 Тілдік  мақсаттар:

  • Қарапайым тригононметриялық теңдеу
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеуге келтіру
  • Анықталу облысы
  • Мәндер облысы

Құндылықтарды дарыту

  • Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту,  ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау
  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет
  • Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу

Пәнаралық байланыстар

Геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактив тақта, карточкалар, геогебра бағдарламасы

 Бастапқы білім

αrcsinα, αrccosα, αrctgα анықтамалары;

αrcsinα, αrccosα, αrctgα қасиеттері;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақ барысындағы іс әрекеттер

Ресурстар және комментарилар

Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру

Сәлемдесіп,  оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақ мақсатымен таныстыру

1 минут

тригонометриялық теңдеулерді шешеді (көбейткіштерге жіктеу әдісі, жаңа айнымалы енгізу әдісі, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулер, қосымша аргумент енгізу әдісі);

Презентация

Қайталау

25 минут

  • Жетістік критерийлерін талқылау
  • Әр критерийге сәйкес есептер шығару
  • Білімдерін бағалау

Тапсырма 1

  • Ауызша
  • Тақтада талдау
  • ауызша

Жеке жұмыс

12 минут

Оқушылар өз беттерінше тақтада қарастырылмаған есептерді шығарады

Тапсырма 1

Талқылау

8 минут

Тақтада 12.41, 12.48, 12.50 есептерді қарастыру.

Мақсаты: жаңа айнымалы енгізу әдісімен оқушыларды таныстыру

2, 3, 4 тапсырмалар

Жеке жұмыс

10 минут

2-тапсырмадағы есептерді оқушылар өз беттерінше орындайды

Тапсырма 2

Жұппен жұмыс

10 минут

3-тапсырмадағы есептерді ққушылар жұппен орындайды

Тапсырма 3

Сыныппен талқылау

8 минут

4-тапсырмадағы есептерді шығару үшін тақтаға деңгейлеріне қарай оқушыларды шығарамын

Тапсырма 4

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақты ауызша сұрақтар қою арқылы қорыту

Үй жұмысы

1 мин

Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.

Шабунин М.И. 11 класс.

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Зарядка для глаз.

Активные виды деятельности.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.  

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 Тапсырма 1. Төмендегі теңдеулерді шешіңіздер

 Жетістік критерийлері:

  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады
  • Тригононметриялық функциялардың қосындысын көбейтінді түріне келтіре алады
  • Берілген аралықтағы шешімді көрсете алады

Жауаптары:

Тапсырма 2.

Жетістік критерийлері:

  • жаңа айнымалы енгізе біледі
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады

Жауаптары:

Тапсырма 3.

Жетістік критерийлері:

  • Жаңа айнымалы енгізу үшін түрлендіре біледі
  • жаңа айнымалы енгізе біледі
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады

Тапсырма 4.

Жетістік критерийлері:

  • Тригонометриялық формулаларды тиімді қолдана біледі
  • Жаңа айнымалы енгізу үшін түрлендіре біледі
  • жаңа айнымалы енгізе біледі
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады
  • Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады

Үй жұмысы:

Жауаптары:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу