Функцияның нүтедегі және шексіздіктегі шегі. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ: Функцияның нүтедегі және шексіздіктегі шегі. | Мектеп:ХББ НЗМ Алматы | ||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: | |||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.1.7 Функцияның нүтедегі және шексіздіктегі шегін анықтай алады. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын және қасиеттерін біледі; функцияның шексіздіктегі және нүктедегі шектерін есептейді; тамаша шектерді біледі және қолданады | ||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар: функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын және қасиеттерін біледі; функцияның шексіздіктегі және нүктедегі шектерін есептейді; тамаша шектерді біледі және қолданады | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
| ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Физика | ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұжымдық ауызбіршілік пен бір-бірін деген сыйластық, өзара түсінушілік қасиеттерін дарыту | ||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | PowerPoint программасында жасалған презентация | ||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру 1 минут | Мақсаты: сабақтың басын ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу, сабаққа назарын аудару | ||||||||||||||||||||||
Мақсат қою 4 минут | Сабақтың мақсатын қою: Оқушыларды оқу мақсаттарымен және сабақ мақсаттарымен таныстыру, жетістік критерилерін оқушылармен біріге отырып атап өту. | Презентация 1-3 слайдтар | |||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім 7 минут 20 минут | Мақсаты: Аңықтама.A саны y=f(x) функциясының x→x0 ұмтылғандағы шегі деп аталады, егер x0 санына ұмтылған кез келген x1, x2, x3,… сандар тізбегі үшін сәйкесінше f(x1), f(x2), f(x3),… сандар тізбегі A санына ұмтылса. Анықтама. Егер кез келген саны үшін нүктесінің аймағы табылып, осы аймақтағы әрбір үшін теңсздігі орындалса, онда санын функциясының нүктесіндегі шегі деп аталады. Оны блылай жазады деп жазылады. Функция шегі туралы негізгі теоремалар Th1.Егер функциясыныңx→a ұмтылғанда шегі бар болса, онда бұл шек жалғыз болады. Th2. Тұрақты көбейіткішті шек таңбасының алдына шығаруға болады; . Th3. Егер қосылғыштардың шектері бар болса, онда қосылғыштардың шектері шектердің қосындысына тең, . Th4. Егер көбейтіндінің шектері бар болса, онда көбейтіндің шектері шектердің көбейтіндісіне тең, . Бағалау критерийлері:
| Презентация | |||||||||||||||||||||
2 минут | Оқушылардың жұмыстарын тексеру, кері байланыс беру | ||||||||||||||||||||||
30 минут минут | Мақсаты: Алған теориялық білімді есептер шығарту арқылы бекіту. Бағалау критерийлері
| Презентация | |||||||||||||||||||||
2-сабақтың соңы 5 мин | Оқушылардың жауаптарын тексеріп, кері байланыс беру | ||||||||||||||||||||||
Сабақты қорытындылау 3 минут | Мақсаты: Сабақ қорытындысын шығару, оқушылардың пікірін білу, ұсыныстарын қабылдау. Рефлексия:
Бірнеше оқушыдан өздерінің рефлексиясын оқуды сұрау. | ||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын беру 2 мин | |||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру