Ж.Сахиев «Айдағы жасырынбақ» әңгімесі. Қазақ әдебиеті, 8 сынып, сабақ жоспары. 10-сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Қиял мен шындық | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Мерзім: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ж.Сахиев «Айдағы жасырынбақ» әңгімесі | ||||||||||||||||||||
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттар (Оқу бағдарламасына сілтеме) | А/И4. Шығармашылық жұмыс | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | «Айдағы жасырынбақ» әңгімесінен алынған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады. | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Сөздер мен сөз тіркестер: шұңқыр ернеуі, тіршілік иелері, қиыр ғарыш, аспан тастары Пән лексикасы және терминология: креатив, жанр, шығармашылық Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... | ||||||||||||||||||||
Құндылықтар | жалпыадамзаттық, адамгершілік құндылықтар | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | астрономия | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Креативті оқу мен жазу ұғымдары бойынша ақпараттар аясын кеңейту | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-4 5-6 | Қызығушылықты ояту Сәйкестендіру Оқушылар «Айдағы жасырынбақ» әңгімесі бойынша берілген сұрақтарды мәтін үзінділерімен сәйкестендіреді; Сыныпқа керек ақпаратты айтып береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты талқыланады, таныстырылады. | ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9-19 20-31 32-35 | 1-тапсырма. Журналистік сұрақтар Оқушылар «Айдағы жасырынбақ» әңгімесі бойынша сұрақтарға жауап береді. Автор көзқарасы мен идеясын талдайды.
2-тапсырма. Шығарманы синтездеу Автордың адамзат болашағы үшін толғанатын іс-әрекетімен келісетін не келіспейтінін бес дәлелмен көрсетеді.
Оқушылар топта Ж.Сахиевтің «Айдағы жасырынбақ» әңгімесінде көтерліген мәселелерді синтездей отырып, шығарманың жанрын өзгертіп, «Айға саяхат » деген тақырыпта ғылыми жаңалықтар дайындайды. Жаңалықтар негізінде өз көзқарасын айтады. Жұмысты шығарма мазмұнымен байланыстырады. Топтық бағалау.
| презентация | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 |
| ||||||||||||||||||||
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз? | Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? | Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты сақтау | |||||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. | Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары. | |||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру