Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 1-2 сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңбөлімі: 8-тарау: Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер 1-2 сабақ | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | |||||||||||||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты | Бағалау критерийлері | ||||||||||||
10.Т/А1. Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру | - Мәтіннің мақсаты мен идеясын түсінеді; - Мәселенің салдары мен себептеріне қатысты болжам жасайды; - Тақырыпты өз білімімен толықтырып, пікір білдіреді; | ||||||||||||
10.Т/А3. Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау. | - Мәтіндегі мәселенің әлемдік маңызына баға береді; - Астарлы ойды анықтап, түсіндіре алады; | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту (қалай жүзеге асады) | Ынтымақтастық Бірін-бірі құрметтеу Жаһандық мәселелерге үн қосу, немқұрайлы қарамау | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, құқық, география | ||||||||||||
АКТ қолдану | Ғаламтор арқылы қажеті ақпарат жинақтап, мультимедиялық құралдар | ||||||||||||
Өткен сабақтағы білімдері | Геосаяси мәселелер туралы әртүрлі пәндерден алынған білімдері | ||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері және уақыты | Сабақтағы іс-әрекет жоспары | Қолданылатын ресурстар, жабдықтар | |||||||||||
Сабақтың басы | |||||||||||||
10 |
| ||||||||||||
Сабақтың ортасы | |||||||||||||
10+20 | 1-ТАПСЫРМА (топтық) 1-қадам. 1-5 әдісі арқылы топқа бөлінеді 2-қадам. Бейнебаянды көріп төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз:
«Өз сөзім». АҚШ президенті мен Солтүстік Корея лидерінің кездесуі өте ме? Источник: http://kaztrk.kz/ru/projects/aptakz
3-қадам. Мәселеге қатысты аталған елдер арасындағы қарым-қатынас қалай өрбуі мүмкін? деген сұраққа SWOT кестесі арқылы жауап беріңіз: 1-топ: Күшті жақтары 2-топ: Әлсіз жақтары 3-топ: Туындайтын қауіп 4-топ: Болжам 5-топ: Сарапшы-бағалаушы топ. Негізінен критерийге қатысты анықтамалық қосымша сұрақтарды қояды, мұғалім қолдау жасайды (сараптамалақ тапсырма) | ||||||||||||
25 | 2-ТАПСЫРМА (топтық: топ қайта топтастырылады) 1-қадам: Тірек сөздер сәйкестігі арқылы топтастыру: 1-топ: саяси тұрақтылық кепілі 2-топ: атамдық қарудан бас тарту 3-топ: келісімге келу – басты шарт 4-топ: біз үшін ең бастысы... 2-қадам: https://www.youtube.com/watch?v=t52vffQQqys Әр топқа берілген тірек сөздерді негізге ала отырып (басты идея ретінде), бейнебаяндағы мәселеге баға беріңіз және таныстырылымда идеяны ашатын 1 метафора ойластырыңыз 1-оқушы: тиімділі 2-оқушы: салдары 3-оқушы: Қазақстан үшін маңызы 4-оқушы: Әлем үшін маңызы 5-оқушы: Пайым (жоғарыдағы аргументтер осы пайымға қызмет етуі тиіс) 3-қадам: Критерий негізінде жауап берген топты 2/1 әдісі арқылы бағалау | ||||||||||||
10 | 3-ТАПСЫРМА (жеке) Жалпы сабақта айтылған мәселелерді саралай келе мен бұның барлығын .......... теңер едім, себебі .......... Деген тіркесте ойын білдіріп пайым жасау. | ||||||||||||
Сабақтың соңы | |||||||||||||
| |||||||||||||
Саралауды қалай жоспарладыңыз? Дарынды және қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Оқушылардың материалды игеру деңгейін бағалауды қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Оқушылар шығармашылық жұмысқа еркін кіріседі. Кейбір оқушыларға мұғалім көмектеседі. | Оқылым бойынша бағалау парақшасына әр оқушының жауабын тіркедімтоп ішіндегі және сынып алдындағы жауаптарын бақылап, қажетінше түзету енгіздім, толықтырдым | ||||||||||||
Мұғалімнің рефлексиясы | |||||||||||||
СабақмақсатыменОМқолжетімдіболдымА? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткізеалдыма? Егер қол жеткізе алмаса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау қаншалықты тиімді жүзеге асты? Сабақтың кезеңдеріндегі уақыт мөлшері сақталды ма? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабағыңыздың сәтті өткенекіаспектісінжазыңыз: (оқужәнеоқытужайындаойланыңыз)? 1: 2: Сабағыңызды қалай жетілдіруге болар еді: (оқу және оқыту жайында ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелей оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақта қандай нәрсеге көңіл бөлу керек? |
SWOT кестесі
S | W |
O | T |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?