Музыка және бейнелеу өнері. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар: 3 Бөлім: Музыка және өнер түрлері Мектеп: Мерзімі: Мұғалім: Сынып 6 Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Музыка және бейнелеу өнері 1 сабақ |
Оқу мақсатына арналған сілтеме | 6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру 6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып, екі дауыспен,немесе канон элементтерін қолдана отырып, әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау; |
Сабақ мақсаты |
|
Бағалау критерийлері | Оқушы:
|
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - бейнелеу өнері мен поэзияны, театрлық және кинематографиялық қойылымдарды талдау. Талқылауға арналған сұрақтар: - Тыңдалған шығарма мен сурет бір-біріне ұқсас па? - Бұл екі шығарма қандай көңіл-күйді суреттейді? Пәндік лексика мен терминология: •бейнелеу өнері; •бейнелеу өнерінің жанры; |
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері |
АҚТ қолдану | |
Бастапқы білім | Берілген тақырып бойынша, оқушыларда бейнелеу өнері мен музыка пәндері бойынша стиль, жанр ұғымдары туралы ақпарат бар. |
Құндылықтарды дарыту | өнердің өзге түрлерін салыстыра отырып, талдау арқылы оқушы бойындағы қызығушылығын арттырып, өнерге деген сыйластығын тәрбиелеу. |
Жоспарланған сабақ барысы | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақ басы 3 мин. 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта коллаборативті ортаны ұйымдастыру. Оқушылармен сабақ мақсатын анықтау және орындалатын іс-әркетті талдау. Талқылау: Кристина Родригестің «Я хочу увидеть музыку» атты өлең жолдарын мұғалім оқиды. - Қалай ойлайсыздар бүгін біз не жайлы әңгімелейміз? | Өлең жолдары К.Родригес «Я хочу увидеть музыку» http://tekstovoi.ru/text/8375738_927411278p564035689_text_pesni_ya_hochu_uvidet_muzyku.html |
Сабақ ортасы 5 мин. 10 мин. 10 мин. | Тапсырма. Тыңдалым және талдау. А.Ватто «Шарманщик» атты суретін талқылаңыз. Суреттің және басты кейіпкердің көңіл-күйін анықтау. Л. Бетховен композитордың «Сурок» шығармасын тыңдаңыз. Шығарманы талқылау. Музыканың көркем орындалу жолдарын атап көрсетіңіз. Ырғақ, лад, динамика және т.б. Сұраққа жауап беріңіз: - тыңдалған шығарма мен сурет бір-біріне ұқсас па? - бұл екі шығарма қандай көңіл-күйді суреттейді? Тапсырма. Топпен талқылау. 1 топ - И.Левитан «Март», 2 топ - К.Тельжанов «Ловля лошадей», 3 топ - И.Шишкин «Рожь». Суретті талқылау: Жанр, көңіл-күй және динамиканы негізге ала отырып, берілген суреттерге шығарма таңдау. Шет ел, орыс және қазақ халық шығармаларын қолдану. Тапсырма. Әнді орындау. «Я хочу увидеть музыку» атты Г.Струве композиторының әнін көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе отырып орындау. | Л.Бетховена «Сурок» атты шығарманың үнтаспасы https://www.youtube.com/watch?v=lsu8sOy36F8 Суреттер А.Ватто «Шарманщик». И.Левитан «Март» https://www.google.co.uk/search?q=левитан+март&rlz К.Тельжанов «Ловля лошадей» Я хочу увидеть музыку» әнінің үнтаспасы |
Сабақ соңы 2 мин. 5 мин. | Рефлексия «Жетістік сатысы» Сабақтағы іс-әрекетіңізге рефлексия жүргізу. Сәттілік баспалдағында өз орнын табу. Оқушылардан кері байланыс алу: •Мен бүгін сабақта үйренгенім… •Сабақта мені толғандырған… •Әсіресе менің қолым жеткені… •Менің түсінгенім… •Менің қызығушылығымды тудырған… •Мен үшін маңыздылығы… | Карточкалар «Жетістік сатысы» |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдаукөрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Ән орындау барысында кейбір оқушылар солист рөлінде бола алады. | Бақылау; Бағалау критерийлері бойынша бірін-бірі бағалау. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?