Бірнеше амалды жақшасыз санды өрнектерді шығару. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Жазбаша көбейту және бөлу 127-сабақ. Тақырыбы:Бірнеше амалды жақшасыз санды өрнектерді шығару | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 3.2.1.6 төрт амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтап, мәнін табады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ғылыми тіл |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өзара сыйластық.,жауапкершілік, еңбекқорлық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Көбейту мен бөлу тәсілдерін қайталау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ынталандыру. Қол алысып, кәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріңе сәттілік пен бестік баға тілеймін! Оқушыларға әріпті өрнектер жазылған әртүрлі кеспеқағаздарды таратыңыз және өрнектегі амалдардың орындалу ретін көрсетуді тапсырыңыз. Топтарға санды өрнектер парағын таратып, амалдардың орындалу тәртібін анықтауды тапсырыңыз. «Айналмалы парақ» жаттығуын ұйымдастырыңыз.
| Түрлі түсті кеспеқағаздар, үш өрнек жазылған парақтар. 3 слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Т.Т. «Белгіле және шығар»Амалдардың орындалу тәртібі. Оқушыларға қарындашты қолданып, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтауға уақыт беріңіз. Топтағы әр оқушы бір өрнекті шығарып, сағат тілінің бағытымен топта бір-біріне айналдыра көрсетеді.; олардың бірін-бірі бағалауын бақылаңыз. 293+428: 4606 - 636: 6900 -312: 3+216550+121*4 - 84126*5 - 408: 8 Ж.Ж. «Кім жылдам» Кезекпен есептеуді алгоритм бойынша орындап, нәтижесін параққа жазуды сұраңыз. Соңында жұптағы оқушылардың бірін-бірі бағалауына уақыт беріңіз. Олардың алған жауаптары әртүрлі болған жағдайда ұжымдық тексеру ұйымдастырыңыз. ия жоқ Т.Ж. «Есепте және құрастыр» Топта жұмысты бөліп алуды ұсыныңыз: оқушылар өрнектерді бөліп алып шығарады да жауаптарын біріктіріп, тапсырманың жауабын анықтайды. 342+568-112*4 221*2+123*3 603-140:70*214 570-50*4:20 516+287-2*214 3*332-700 204 : 2+192*3 665+312-400:2 Ө.Ж. «Кім тапқыр» Оқушыларға тапсырманы өз бетінше орындауды ұсыныңыз. Тиімді тәсілдерді пайдаланып, сандардың қосындысын табады. Сонан кейін мысалдарды тақтаға жазып, орындап көрсеткісі келген оқушыларды тақтаға шығарыңыз. Қалған оқушылар жауаптарын салыстырып, өзін-өзі бағалайды. 290+330+510 139+283+351+237 (290+510)+290=1090 (139+361)+(283+237)=1020 Т.Ж. «Ойлан, шығар» Тігін шеберханасы бір күнде 320 м матадан әйелдер көйлегін және 120 м матадан ерлер жейдесін тікті. Әр әйел көйлегіне 4 м, ал ерлер жейдесіне 3 м мата кетті. Қайсысы көп тігілген және неше есе көп тігілген? Қысқаша шарты: Әйелдер көйлегі-320 м, әр көйлекке-4м ? көп, ? есе көп Ерлер жейдесі-120м, әр жейдеге -3м 320:4=80 (әйелдерт көйлегінің саны) 120:3=40 (ерлер көйлегінің саны) 80-40=40 80:40=2(есе көп) Т.Т. «Ойлан, тап» Өрнектерді тақтаға жазып, ондағы амалдардың орындалу ретін көрсету. Оқушылардың дайын жауаптарын тыңдаңыздар. Жауаптардың дұрыстығын сынып болып тексеруді ұйымдастырыңыз. 243:3-41*2+15*2:3 | А4 форматты парақ, маркер, қарындаш 4 слайд 5 слайд Интербелсенді тақта Өрнектер жазылған 6 слайд 7 слайд 8 слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» Сөйлемді аяқтаңыз: Бүгін мен… білдім. Маған… қызық болды. Маған … қиынға соқты. Мен… тапсырмаларды орындадым. | Таратпа парақтар 9 слайд |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?