Жақшалы санды өрнектерді салыстыру. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Математика
Қысқамерзімді жоспар
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В-бөлім: Сандық және әріптік өрнектер. Теңдеулер. | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | |||||
Сынып: 2А | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Жақшалы санды өрнектерді салыстыру | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.2.1.5. Жақшасыз әріптік/ сандық өрнектерді салыстыру. 2.2.1.6 Екі/үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу. | |||||
Сабақ мақсаттары | Жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу. Жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстыру. | |||||
Бағалау критерийлері | Жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтайды, олардың мәнін табады. Жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстырады. | |||||
Тілдік мақсаттар
| Санды және әріпті өрнектер, өрнектің мәні, ауыспалы, ауыспалының мәні, үлгілеу, таныстыру, көрсету, Тұжырым, теңдеу Теңдік, теңсіздік … қарағанда артық, … қарағанда кем Тең, тең емес | |||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады. | |||||
Жаһандық азаматтық | Білімдерін өмірде пайдалану | |||||
Пәнаралық байланыстар | Жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстыруда білімдерін ғылымға кіріспе пәнімен байланыстырады. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ көмегімен тапсырма орындалады. | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 10 минут | Психологиялық дайындық «Сағат бойынша достар» ойыны. Сабақ мақсаты: Жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу. Жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстыру. | |||||
Сабақтың ортасы 25 минут | №1. 16- (8+3) 17+(11-9) 60+(11-9) 50-(30+10) №2. Қажетті жерлерге жақшалар қой. 2 1 5 + 17 – 8 = 2 1 3 6 + 5 + 8 – 6 = 1 3 2 13 + 3 - 13 – 6 = 1 2 12 – 5 + 4 = №3. Өрнектердің мәндерін тап. 14-(18-9) (8+4) -5 19-(7+8) 15-(7+6) (3+8)-6 19-(9+7) Шығарып көр А. Мектептің футбол құрама командасына 2 «А» сыныбынан 7 ойыншы, 2 «Ә» сыныбынан 4 ойыншы және 2 «Б» сыныбынан 6 ойыншы тартылды. Мектеп құрама командасына барлығы неше оқушы тартылды? Ә. Футбол үйірмесіне 12 бала қатысады. Баскетбол үйірмесіне олардан 8 бала кем қатысады. Баскетбол үйірмесіне неше бала қатысады? Ойлан 10 санын жаз. Оған 50 мен 30 сандарының айырмасын қос. Алған нәтижеден 3-ті азайт. Қандай сан шықты? Дифференциация 1-тапсырма. Өрнектердің амалдар тәртібін қой. 2-тапсырма. Есепте. Қорытынды. Балалар, бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?Бұл сабақтың тақырыбы қалай аталып еді? | |||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Оқушылар екі қатарға сандық түзу құрып тұрады. 1-қатарға жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстыруды білемін, білімімді сенімді көрсете аламын деген оқушылар тұрады. 2-қатарға жақшасыз және жақшалы өрнектерді салыстыруды әлі де үйренемін, достарымнан көмек сұраймын деген оқушылар тұрады. | Екі қатарға екі түрлі лента қоюға болады. | ||||
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?