Электрлі және қол құралдарын пайдаланып тұрмыстық жөндеу жұмыстарын орындау. Көркем еңбек (ұлдар), 6 сынып, сабақ жоспары, 7 сабақ.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 4 В: Үй мәдениеті

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Электрлі және қол құралдарын пайдаланып тұрмыстық жөндеу жұмыстарын орындау.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.5.6

Электрлік қол құралдарын пайдаланып, ақауларды жою бойынша жөндеу операциялары мен интерьерді ұйымдастырудың тәжірибелік жұмыстарын орындау.

6.2.6.1

Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану.

 Сабақ мақсаттары

  • Мектептің жиһаздарын жөндеу мен жөндеудің түрін дұрыс анықтау. Ағаш құралдарымен жұмыс істеу кезінде сақтық шараларын қайталаңыз.
  • Қолмен жұмыс істейтін электр құралдарын және құралдарын және олардың мақсаттарын зерттеңіз

 Бағалау критерийлері

  • құралдармен жұмыс істей білу.
  • қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, материалдар мен құралдарды қолданыңыз.

 Тілдік мақсаттар

 

• Электр тізбектерін жинау үшін қажетті түрлі бөліктер туралы сөйлесіңіз.

Электр тізбектерінің өткізгіштері мен оқшаулағыштарының ерекшеліктерін және түрлерін талқылаңыз.

Тақырыптық терминология мен лексика:

Өткізгіштер, оқшаулағыштар, электр тізбегін құрастыру.

 Құндылықтарды дарыту

  • Бір-бірімен жұмыс істей алу;
  • Топта жұмыс істеуде шыншылдықты дәріптеу.

 Пәнаралық байланыстар

Физика

 АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды

Бастапқы білім

Электрлік монтаждық схемалар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

1-2 мин

Сабақты ұйымдастыру кезеңі.

Музыкалық шығарма.

  • мұғалім оқушыларды сабақты оқуға ынталандырады.

Сабақ мақсаты мен тақырыбын анықтау.

  • Оқушылар күнделікті өмірде жөндеу жұмыстарының әртүрлі түрлерін қарастырады, олар мұғалімнің тақтадағы алдын-ала ұйымдастырылуы.
  • Студенттер түрлі түсті карталарды пайдаланып бірнеше топқа біріктіріледі. Әрбір топ үшін мұғалім қызмет түрінің осы түріне үлкен қағазды ұсынады: ортасында электрлік қолмен жұмыс істейтін үй жөндеу.
  • Студенттер күндізгі кезеңде қандай жөндеу жұмыстарын жүргізу керектігін анықтау керек, содан соң әр топ оларды айтады.

Рисунки, плакаты, интерактивная доска, демонстрационные материалы (Электротехническая арматура)

Сабақтың ортасы

2-3 мин

5-7 мин

1-2 мин

3. Жаңа материалды зерттеу

Оқытушының студенттермен әңгімесі: жөндеу жұмыстары туралы.

Сұрақтар:

• Жөндеу дегеніміз не?

• Сіз жиһаз жөндеудің қандай түрлерін білесіз?

• Не себепті қалпына келтіруге арналған мастер-кластарда кең ауқымды жиһаз жөндеу жұмыстары жүргізілуде?

• орындықтар жұмсақ толтыруға жəне аяғындағы сызаттарға зақым келді. Диусты жөндеу түрін анықтаңыз.

• Әр түрлі ақпарат көздерін және қол жетімді материалды пайдалана отырып, сабақта ақпараттық картаны жасау.

• Жөндеу үшін күнделікті өмірде қандай құралдар қолданылады?

4. «Пәтерді жөндеу» және «Үйді жөндеуге арналған құралдар» бейнеклиптерін немесе презентацияларын қараңыз.

Тапсырма:

АКТ-ны пайдалану, Интернеттегі құрал-жабдықтар туралы ақпаратты іздеп, жиһаздарды жөндеу үшін қандай құралдарды пайдаланатыны туралы зерттеулер жүргізіңіз.

5. Тәжірибелік жұмыс.

Оқытушы электрлік жұмыстарға арналған қол аспаптарының тақырыбын - сыққыштар, розеткалар, сөндіргіштер, патрондар, пиллерлер және т.б. Құралдар сыныптағы тегін үстелде орналасқан, топтағы студенттер өздерінің құралдарын таңдайды.

Мақсаты: Электрлік жұмыстарға арналған қол құралдарын зерттеу.

• Оқушылар жөндеуге арналған құралдар үлгілерін зерттейді

• олардың мақсатын анықтау

• олар жасалатын материалды шақырды

• құралдарды тапсыруды жазып алыңыз

• сұрақ қойыңыз: неге олардың қаламдар пластиктен жасалған.

• Электр құралы қандай құралдарды өткізбейді?

Зерттеу нәтижелері бойынша қорытынды жасалады, мысалы:

• құралдардың қайсысы

• желілік штепсельдердің ажыратылмайтын, құйылғаны неге жасалуы

• екі типтегі штепсельдердің қайсысын пайдалану қауіпсіз

6. Бағалау.

Студенттер аяқталған жұмыстарды қарап шығып, оларды бұрын талқыланған критерийлерді пайдалана отырып бағалайды.

  • Ұқыптылық - жасыл карта;
  • түпнұсқа - сары карточка;
  • қауіпсіздік ережелерін сақтау - қызыл карточка. Оқытушы белсендіру деректерін жинақтайды және осы сабақтың әрекетін көрсетеді.

Сказочный мир электричества:

http://festival.1september.ru/articles/649293/

Бытовые светильники. Электротехническая арматура:

http://www.myshared.ru/slide/820844/

https://www.youtube.com/watch?v=A4Wn-y3mOEc

Сабақтың соңы

1-2 мин

1-2 мин

8. Сабақтың соңында студенттер келесідей көрініс береді:

сабақта қандай ақпарат сіз үшін ең ақпараттандырылды?

• Сіздің топтың ең белсенді мүшесі кім болды?

• Сыныптастарыңыздың қандай еңбегі ең жақсы деп есептеуге болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

  • Бірін – бірі бағалау.

Класс кезінде қауіпсіздік талаптары.

1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз.

2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз.

3. . Жұмыс орнында тәртіпті және тәртіпті сақтау.

4. Сыныптағы материалдар мен құралдарды мұқият пайдаланыңыз.

5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз.

Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу