Шығармашылық жұмысты әсемдеу. Көркем еңбек (қыздар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: NIS Петропавл қ.

Күні:.

Мұғалімнің аты-жөні: Мукушева А.Д.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Шығармашылық жұмысты әсемдеу.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.6.1

Қауіпсіздік ережелерінің сақтай отырып, маңыздылығын көрсету арқылы құралдар мен материалдарды қолдану.

 Сабақ мақсаттары

  • Батиктің өлшемі бойынша рамка жасау;
  • Өзінің жұмысын рамкаға әсемдеу;
  • Жұмысты әсемдеу(кракле, бисер)
  • Өзінің және сыныптастарының жұмыстарына баға беру.

 Жетістік критерийлері

  • Батиктің өлшемі бойынша өз жұмысына рамка жасады.
  • Жұмысын әсемдеді(кракле, бисер)
  • Өзінің және сыныптастарының жұмыстарына баға берді.

 Тілдік мақсаттар

 

Кракелюр, багет, паспарту.

 Құндылықтарды

 дарыту

 

Өзінің және өзгелердің тұлғалық даралығын бағалай біледі.

Жаңа идеялар мен көзқарастарға ерекше көңіл бөледі.

 Пәнаралық байланыс

Сызу, физика.

 АКТ қолдану

 дағдылары

Оқушылар АКТ дағдыларын қолданады.

Бастапқы білім

Оқушылар картиналарды әсемдеудің тәсілдерін біледі. Парафиннің физикалық қасиетін біледі.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

8 мин.

Сабақ мақсаты мен критерийлері айтылады.

Ойын: Маған өз күлкіңді сыйлашы.

Оқушылар дөңгелене тұрады. Жүргізуші ойынға қатысушының біріне келіп; «Крошка! Крошка! Егер мені жақсы көрсең маған өз күлкіңді сыйла!

Оған күлмей жауап беру қажет:

Крошка! Крошка! Мен сені жақсы көремін. Бірақ саған күлмеймін! Егер оқушының бірі күлсе, жүргізуші сол болады. Егер шыдаса, онда өз орнында қалады. Жүргізуші өзгеге барады.

(Мұндай ойын көңіл-күйді көтеріп, сыныпты біріктіреді)

Бейнероликтертер көрсетілімі:

Рамканы қалай жасауға болатындығы жөнінде.

Презентация

1,2,3 слайд

Картоннан рамка жасау

https://www.youtube.com/watch?v=pu_bteDcTmc

https://www.youtube.com/watch?v=KqE6minyTQU

15 мин

15 мин

Практикалық жұмыс.

Оқушылар жұмыс барысына кіріседі.

Санитарлық-гигиеналық нормалар жайында мұғалімге сабақ басталмас бұрын техникалық қауіпсіздік шарасын өткізген дұрыс.

Оқушылар жұмыстарын технологиялық карталарына сәйкес аяқтайды. Және шығармашылық жұмысына рамка әзірлеуге кіріседі( оларды керекті материалдар болуы тиіс)

Егер оқушылардың бірі рамка әкелмесе, онда шығармашылық жұмысын әсемдеуге болады. Түрлі бисерлермен.

Мұғалім «Техника кракле» деп аталатын тәсіл жайында түсіндіріп өтуіне болады.

«Кракелюр» парафин арқылы жасалады. Ол жайында

Эффект кракле в батике.

https://www.youtube.com/watch?v=p1_8G_-ZWUk

Утюг, газеты, воск, краски для Батика.

Кракелюр техникасы жайында толығырақ мәлімет.

http://fb.ru/article/136933/tehnika-krakelyur-master-klass-dlya-lyubiteley-dekupaja-i-ne-tolko

Сабақтың соңы

5 мин.

Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды:

Не жақсы шықты?

Нені түрлендіру қажет?

Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді.

Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеттіжоғарықандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау - оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

(смайликтер, тағыбасқа)

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға жеке көңіл бөлінеді. Ресурстар мен шығармашылық жұмысқа қажетті материалдар әр оқушының қажеттіліктеріне сай таңдалады.

Сұраққа жауап беру.

Бірін бірі бағалау.

Физминутка жасалады. Материалдарды қолданған кезде қауіпсіздік техникасын сақталады.

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.

Жалпыбаға

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуғанеықпалетеалады (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу