![]() |
|
![]() |
Табиғаттағы өнер (таңғажайып арал-1). Көркем еңбек, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В-бөлім: Қоршаған әлем | Мектеп: Көкшетау қаласы, Физика- математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||
Сынып, күні: 1 |
| ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Табиғаттағы өнер (таңғажайып арал-1) | ||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 1.1.4.2 қоршаған ортаны және жекелеген формаларды бейнелеу барысында, дамыған кеңістік түсінігін көрсету 1.2.2.1 қарапайым тәсілдер арқылы, материалдар, процесстер және құралдарды пайдалана және тәжірибе жасай бастау, сурет салуға арналған құралдардың кейбір қасиеттерін зерттей бастау 1.2.1.1 қарапайым тәсілдер арқылы өз идеялары мен сезімдерін білдіру және жеткізу үшін қоршаған ортадағы кейбір визуалды элементтерді пайдалана және тани бастау | ||||||||||
Сабақ мақсаттары |
белгілі бір жүйеде көлемді модель жасайды;
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері
Пән лексикасы және терминология Пейзаж- пейзаж- landscape Таңғажайып арал- фантастические острова- fantastic Islands | ||||||||||
Құндылықтары дарыту | Құрмет- сыныптасының ойын құрметтеу және тыңдау; Ынтымақтастық- сыныптастарымен ынтымақтаса жұмыс істеу; Еңбек және шығармашылық-жұмыс барысында шығармашылық дағдыларын көрсету. | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану. Аралдар. | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ дағдылары қолданылмайды | ||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар әртүрлі әдістерді пайдалана отырып ауа райы құбылыстарын бейнеледі | ||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
|
| Теңіз суреттері http://www.monetpainting.net/painting_thumbnails.php?search_by=seascape Аралдар мен теңіздер http://travel.nationalgeographic.co.uk/travel/beaches-islands/ GoogleEarth Теңіз дыбыстарының жазбасы Бояулар, қаламдар, басып шығаруға арналған материалдар мен құралдар Картон, фольга, азық-түліктердің қораптары сияқты модельдеуге арналған материалдар. Қайшы, желім, бояу жаққыштар, шөткелер, ысқыштар | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Әр шағын топтардың жоспары бойынша оқушылар өз мақсаттарына қаншалықты жеткендігі жайында білу үшін, төмендегі сұрақтар қатарын қоюға болады:
керексіздер? Және келесі сабаққа сіздерге қандай құрал- жабдықтар қажет? | ||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
Саралау үшін қабілеті жоғары оқушылар (шапшаң) мен қабілеті төмендеу немесе баяу жұмыс жасайтын оқушыларды бір шағын топқа қосуға болады. Немесе қабілеті жоғары оқушы тобына көлемді арал, ал кейбір оқушыларға 2D көлемінде таңғажайып аралды жасауға ұсынуға болады. |
жұмыстарының жақсарту жолын айтады. | Бояумен жұмыс кезінде үстіне, көзіне шашырап кетпеуін және ауызға салуға болмайтындығы жайында ескерту. Қайшы, резак сияқты өткір заттармен, желіммен қауіпсіз жұмыс істеу жолдарын айту. | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың сабаққа белсенді қатысуы 2: Берілген тапсырмаларды өте жоғары қызығушылықпен орындауы Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Қиындықтары болған жоқ. |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇