Тактика және спорттық ойындардағы тактикалық қозғалыс. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары5

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Cпорт ойындары арқылы бірлескен жұмыс.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тактика және спорттық ойындардағы тактикалық қозғалыс.

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.2.1 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу.

Сабақ мақсаттары:

Оқушылар әртүрлі дене дайындығының жаттығуларын орындау барысында қауіпсіздік ережелерді сақтай алады.

Оқушылар жеке қорғаныстың қызметтік қозғалысын орындап және түсіне алады.

Оқушылар қарсыластың қозғалысына қарсы тұра алады.

Бағалау критерийлері:

Қауіпсіздік ережелерді білу және түсіну.

Берілген тапсырмаларды орындау.

Баскетбол ойынында техникалық шеберлікті жетілдіру.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар: баскетбол ойынының керекті дағдыларын талқылап және талдау.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Ортаңғы, шабуылдаушы, қорғаушы, жеке қорғаныс, аймақтық қорғаныс.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Ойыншылардың амплуасы, қорғаушыларға қарсы тұру, заслон.

Құндылықтарды бойға сіңіру.

Ашықтық, шындық.

Пәнаралық байланыс

Физика.

АКТ пайдалану дағдылары

Ғаламтор-ресурстарын қолдану:

https://www.youtube.com/watch?v=tVAI1DeSTeQ

Алдыңғы білім

«Спорттық ойындардың» бөлімінен, өткен сабақтардың тәжірибесі.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған қызмет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-12 минут

Сыныптың жиыны. Бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау.

Мұғалім сыныпты екі топқа бөліп, оларға тапсырма береді: барлық қозғалыстарды бірдей (синхронно) орындау керек.

Жүру, әртүрлі тәсілдермен екі бағанмен: әшейін, аяқтың ұшымен, өкшемен, отырып, әшейін жүру.

Жүгіру, денені қыздыру екпінінде. Екі бағанмен. Мұғалім жаттығудың орындау жылдамдығын қадағалайды. Жүру және денені қалыпқа келтіру.

ЖДЖ-ын орында. Бірінші жаттығуды бірінші топтың мүшесі, басқа жаттығуды екінші топтың мүшесі жасайды.

Секіргішті дамытуға арналған жаттығулар.

Спортзал, ысқырық.

Сабақтың ортасы

13-37 минут

Сыныптың жиыны. Мұғалім оқушылармен мынандай әңгіме құрайды: өзінің серіктестінді қалай алдауға болады, өзінің серіктесінен қалай көмек сұрайды, және жеке қорғаныс деген не?.

Мұғалім сыныпты үштікке бөледі. «Айна» ойыны. Бірінші ойыншы белгілі бір қозғалысты көрсетеді, ал қалған екі ойыншы ол қозғалысты тез арада дәл солай қайталау керек. Көрсетуші ойыншы алдыға, артқа немесе басқа жақтарға адым жасай алады. 1 минуттан соң жүргізушіні ауыстырады.

Дескрипторлар: дәл солай қайталау, айналы көрсетілім болу керек. Талдап және бағалау.

Сыныптың жиыны. «Ертегі орман» ойыны. Оқушылардың арасынан екі ойыншы таңдалынып, спортзалдың екі жағына белгіленеді. Екі таңдалған ойыншының мақсат, спортзалдың ортасында жатқан обручқа тез арада жету. Ал қалған оқушылар орманның ішіндегі ағаштар, олар жанағы екі оқушыға ортаға жетуіне кедергі жасап тұрады.

Дескрипторлар: қолдан ұстамау, ойыншыларға тиіспеу, «тірі ағаштар» кем дегенде үш адым жасауға болады. Мұғалім оқушыларды жиі рөлдерімен ауыстырып отырады. Өз-өздерінің қозғалыстарын бағалау.

Саралау: обручқа баскетбол добын ала жүру.

Жаттығу ойыны. Ойын кезінде оқушы сабақта алған білімін қолдануға тырысады.

Спортзал, баскетбол доптары, гимнастикалық обручтар, секундомер.

Сабақтың аяғы

38-40 минут

Сыныптың жиыны. Сабақты талдау. Доптың қозғалу траекториясын құрастыру туралы талқылау өткізу.

Спортзал.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру.

Мұғалім оқушылардың дарынды және талантты қабілетін қадағалап отырып, тапсырманы деңгейлеп беру.

Жұпттық жұмыс барысында психолгиялық дайындықты беріп, қарастыру.

Сабақ үрдісі кезінде өзін-өзі және бір-бірін бағалау тәсілі жүреді. Жұптық жұмыс барысында көшбасшылық қасиеттері оянады. Мұғалім оқушылардың бір-бірінің қарым-қатынасын қадағалап отыру керек.

Дене шынықтыру сабағындағы қауіпсіздік ережелер сақтау туралы журналы.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма?

ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, не себепті?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті?

Жалпы бағалау:

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу