Қауіпсіздік ережесі. Төменгі сөре және сөрелік екпін. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.


Сабақтың қысқа мерзімді жоспары

1-бөлім: Жеңіл атлетика арқылы денсаулық пен фитнес

Мектеп: Орал қ. ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ажгалиева Г.О.

Сыныбы: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Қауіпсіздік ережесі. Төменгі сөре және сөрелік екпін.

Оқыту мақсаттары

8.3.4.1. Денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай-ақ техника қауіпсіздігі бойынша техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білу.

Оқу бағдарламасына сілтеме жасау

3.4. Денсаулықты нығайтуға бағытталған бірқатар дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді басқара білу стратегиясын құру және қолдану.

 Сабақтың мақсаттары

1. Қысқа қашықтыққа жүгіру ерекшелігіне қарай қауіпсіздік ережелерін сақтау.

2. Жүгіру техникаларын қайталау, үйрену.

 Бағалау критерийлері

1. Қауіпсіздік ережесін біледі, сақтайды.

2. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын біледі.

 Тілдік мақсаттар.

 

Оқушылар келесі ұғымдарды біледі және қолдана алады:

  • Қауіпсіздік техникасы.
  • Екпін алу.
  • Қысқа қашықтыққа жүгіру, старт, мәре.
  • Төменгі сөре, сөрелік екпін алу.

 Пәнаралық байланыстар

Бұл сабақта биология, физика пәнімен өзара пәнаралық байланыс орнатуға болады: инерция, жылдамдық.

Ф АКТ пайдалану дағдылары

КТ

Бұл сабақта АКТ қолдану қарастырылмаған.

 Бастапқы білім

Жеңіл атлетика туралы жалпы түсінікті біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезендері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар:

Сабақтың басы

5 мин.

Тақырыпты,сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

Жеңіл атлетикадағы қауіпсіздік ережелері туралы білімдерін тексеру.

Әр іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістіктің болуы.

Сабақтың ортасы

5 мин

10 мин

10 мин

Саппен алаңды айналып жүру, жүгіру жаттығулары және ЖДЖ.

(Б) Оқытушы сынып ішінде жараққатанудың алдын алу үшін қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты жүргізеді.

.

(Б, Ж Ж) Оқушылар жұптарға бөлініп,төменгі сөре қалпын 10-20 метрлік бастапқы екпін техникасын жетілдіреді. 3-4 оқушы сөре сызығының бойымен тұрады. Старт оқытушы командасы бойынша, қашықтық 60м. төменгі сөре қалпынан. Оқушылар жүгіру кезеңдерін бағалайды ( старт, төменгі сөре, сөрелік екпін, қашықтық бойынша жүгіру және мәреге жету ).

(ЖЖ, Тәж) Оқушылар төменгі сөре мен сөрелік екпінге жетудің техникасын жетілдіреді. Олар 60м.қашықтықтың жол ортасына конустарды орналастырады. Жұптарда бір-біріне қарама-қарсы тұрған оқушылар іргелес жолдардың бойымен ортадағы нүктеге жүгіреді.

Дескрипторлар:

  • төменгі сөрені дұрыс қабылдайды;
  • сөреден шыққаннан кейінгі екпін алуды дұрыс орындайды;
  • сөреден өту техникасын дұрыс орындайды.

Мұғалім оқушыларды жоғарыдағы дескрипторлармен бағалайды және ауызша кері байланыс береді.

Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық, жалауша, секундомер.

Қауіпсіздік ережесін жүргізу журналы.

Жеңіл атлетика сабағының қауіпсіздік ережесі:

http: //osh 92.ru/publ/4-1-0-126

Үлкен бос кеңістік.

Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы:

http://msuathletics.ru/books/sprint/sprint_technigue.html

Үлкен бос кеңістік.

Құрал-жабдық: ысқырық, секундомер, жалауша.

Үлкен бос кеңістік.

Құрал-жабдықтар: секундомер,ысқырық,конустар, жалауша.

Сабақтың  соңы

5 мин.

Сабақ рефлексиясы:  

-нені білдім, нені үйрендім;

-нені толық түсінбедім;

-қалай жүгіруді, ойын жалғастыру қажет.

Оқушылар жүгіру барысында тапсырманы дұрыс орындамаған оқушы саптан бір қадам алға шығады қатесін ортаға айтады, түзейді.

Үй тапсырмасын хабарлау.

Киім ауыстыру орнына кету.

СаралауКөбірек қолдау көрсетуді Сіз қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушылардың алдына мынандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Дене шынықтыру сабақтарында саралық тәсілдемеге оқушылардың мүмкіндіктеріне қарай олардың денсаулығының, дене дайындығының оңтайлы деңгейіне, сондай-ақ тиісті білім, біліктер және дағдылар көлеміне қол жеткізуге мүмкіндік беретін ерекше тәсілдеме жатады.

Дене дайындығының деңгейі төмен оқушыларды қолдау үшін: бір тактикалық тәсілді меңгеру.

Қабілетті оқушыларға: тапсырма-төзімділікті дамыту, яғни ұзақ қашықтыққа жүгіру.

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарладыңыз?

Сабақтарда бағалауды мұғалім келесілер арқылы сабақ барысында жүзеге асырады:

-оқушыларды бақылауға алу;

-оқушылардан ауызша сұрау;

-оқушылармен жеке әңгімелесу;

- оқушылардың белсенділігі;

Білім және қозғалыс дағдыларын көрсете білуі;

- жетістік критерийлеріне қол жеткізу;

-теориялық материалды білу;

Денсаулық және қауіпсіздік ережелеоінің сақталуы.

Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері, сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу