Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар: 10.4B Бейорганикалық қосылыстарды және құймаларды өндіру | Мектеп: | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты- жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері | ||||||||||||||||
Сабақтың түрі | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.1.14 химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін бағалау; | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін зерттеу; | ||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Оқушы мақсатқа жетеді,егер
| ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар Ресурстар | Оқушылар біледі: химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін сипаттай алады. роизводства. Пәнге тән лексика мен терминология: қалдықтар , ластану, қоршаған орта, жағу, қайта өндіру, тазалау; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өндіріс қалдықтары деп ..........................., оларға................... жатады. Өндіріс қалдықтарын .................................... қайта өндіру тәсілдері ...... | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Бір бірінің құндылықтарын құрметтеу, ынтымақтастық. ЖА құндылықтары: қоршаған ортаны ластанудан қорғау және шешу жолдарын дамыту. ЖА дағдылары: Критикалық және шығармашылық ойлау, өзін өзінде сенімділік және рефлексия дағдылары, сөйлеу, бекітілген іс қимыл. | ||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Математика,физика,биология | ||||||||||||||||
ИКТ қолдану дағдысы | презентация | ||||||||||||||||
Дағды | Зерттеушілік ,өзін-өзі бағалау | ||||||||||||||||
Бастапқы білім | 8.3В Химиялық реакциялар энергетикасына кіріспе 8.3С Қайтымды реакциялар | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 - 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Оқуға деген қолайлы атмосфераны орнату. Сабақтың тақырбын ашу мақсатында, оқушыларға видео көрсету. Оқушыларға түрткі сұрақтарды қою арқылы сабақтың тақырыбымен мақсатымен таныстыру.
Оқушыларды https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ арқылы 3 топқа бөлу. | https://www.youtube.com/watch?v=iYDIAkI4Nsg слаид | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 -14 мин 14-34 мин
Жұппен жұмыс 29-36 мин 36-38 мин | (Жж) Негізгі өндірістерді қайталау үшін тапсырма орындауға ұсыну. Тапсырма №1. Кестені толықтыру.
Бағалау: Оқушы өзін кілт арқылы бағалайды. Жаңа тақырыпты меңгеру – топтық жұмыс 3 топ . (Т) Әр топ оқушыларына кез келген химиялық өндірістің бір сызбанұсқасы ұсынылады. Оқушылардың алдына қойылатын мақсат:
Топ ішінде оқушылар спикер, лидер, суретші және уақыт сақтаушы болады. Фиш боун беріледі, басына (топқа берілген өндіріс), балық жотасында зиян әсерін және құйрығында осы зиян әсерін кеміту үшін шешімдерін жазады. Топ жұмысын спикер қорғайды. Оқушылар осы уақытты тиімді пайдаланып, өзінің балығын толтырады. Жұмыс барысы:
Бағалау: Топтар бір-бірін өзара бағалайды. Осыдан кейін әр топ сыныптың алдында «Қалдықсыз өндіріс- біздің планетамыздың болашағы» тақырыбында пікірталас. Әрбір топ 2 мин уақыт | Қосымша 1 5 слаид Қосымша 2 6 слаид | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Рефлексия: Менің ойымша .... Өйткені ... Мысалы .... Сондықтан ... (Қорытындылай отыра) Үй жұмысы: Эссе жазып келу (40 сөзден тұратын) Металлургиялық,химиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері; | ||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | |||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?