Химиялық реакция жылдамдығы. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Атырау қаласының НазарбаевЗияткерлік мектебі | Nazarbayev Intellectual School, Atyrau Subject Name LessonPlan | ||||
Мұғалім: | Тақырыбы: | Химиялық реакция жылдамдығы
| |||
Сабақ кезеңдері | Өткізілу уақыты: | ||||
Оқу мақсаты: | 10.3.2.2. реакцияның орташа жылдамдығын есептеуді жүргізу | ||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||
Тілдік мақсат: | Оқушылар орындаулары тиіс Реакцияның орташа жылдамдығына арналған есептерде формуланы қолданып жазбаша есеп шығарып, ауызша есептің шығарылуын түсіндіре білу. Пәнге қатысты лексика мен терминология орташа жылдамдық, бастапқы концентрация, соңғы концентрация, константа, температура | ||||
Күтілетін нәтиже: |
| ||||
Құндылықтарды дамыту: | Жұптық жұмыс арқылы оқушылардың бірін-бірімен ынтымақтастықта жұмыс жасауларын және өз бетімен өмір бойы білім алу дағдыларын жақсарту | ||||
АКТ қолдану дағдылары: | Интернет ресурстарынан қажетті мәліметтерді анықтай білу | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||
Сабақтың басталуы | |||||
2 сабақ 0-7 мин 7-12 мин 12-13 мин 13-16 мин 16-17 мин 17-19 мин 19-32 мин 32-40 мин | Ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың бірінші сабақта алған білімдерін тексеріп, әр оқушының қаншалықты түсінгенін білу үшін кері байланыс алынады. Ол үшін оқушыларға «бос орынды толтыр» кестесі таратылады. Оқушылар кестедегі бос орынды толтырып, бірін-бірімен жауаптарын алмастырады. Тақтада шыққан дұрыс жауап бойынша бірін- бірі тексеріп, кері байланыс береді. Мұғалім өзінің бағалау парағына әр оқушының нәтижесін жазып алып, сабақ соңында жазбаша кері байланыс береді. Жаңа білім Оқушылардың алдыңғы білімдері туралы кері байланыс алған соң, сабағымыздың екінші оқу мақсатын ашу үшін мұғалім есептің шартын презентация арқылы шығарады. Оқушыларға есептің шартын жартын жазып, шығару жолын ұсынуларын сұрайды. Оқушыларға ойланып, болжам жасаулларына 3 минут уақыт береді, әр оқушының болжамдары тыңдалған соң, мұғалім олардың жауаптарын білу үшін жаңа оқу мақсатымен таныс болу керектіктерін және бүгінгі сабақта осыған ұқсас есептердің қалай шығарылатынын білетін боласыздар деп, оқушыларға оқу мақсатын таныстырады. 10.3.2.2. реакцияның орташа жылдамдығын есептеуді жүргізу Оқушыларға формула презентация арқылы шығарылады. Сол формуаланы пайдаланып, реакцияның орташа жылдамдығын анықтауға болатынын түсіндіреді. Оқушыларға жұмыс парағын үлестіреді. Әр оқушы жұмыс парағын тыныштықта орындайды, мұғалім сынып ішінде жүріп, оқушылардың жауаптарын тексеріп, бағыт бағдар беріп, жүреді. Қиындық туындап отырған оқушыларды тақтаға шығарады. Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Әр оқушы оқу мақсатқа сәйкес 1 есептің шартын ойдан құрастырып, шешу жолын ұсынып, мұғалімге тапсырып кетеді. | Презентация Қосымша 4
Қосымша 5 | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?