Көрсеткіштік теңсіздік. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көрсеткіштік теңсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.6 – көрсеткіштік теңсіздіктерді шеше алады

Сабақ мақсаттары

Қарапайым көрсеткіштік теңсіздіктерді шешуді үйрену;

Қарапайым көрсеткіштік теңсіздіктерді шешу барысында дәреженің қасиеттерін дұрыс қолдануға дағдылану.

Жетістік критерийлері

1. ... бір негізге келтіре алады;

2. Дәреженің қасиеттерін дұрыс қолданады;

3. Дәреже кірсеткіштерін теңестіреді;

Тілдік мақсаттар

Орындаған жұмысын жүйелі түрде баяндай алады;

Математикалық терминологияны дұрыс қолданады

Пәнаралық байланыстар

Физика,астрономия.

 Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Шынайы өмірде көрсеткіштік функциялар көп жерде қолданылады.

Логарифмдерді түсіну ... үшін маңызды

Инженерлер логарифмдердің қолданысын білулері қажет

 АКТ қолдану дағдылары

Бағдарламалық қамтамасыздандыру GeoGebra-да жұмыс істей алуы

Бастапқы білім

Функция, анықталу облысы, мәндерінің жиыны, қасиеттері; Дәреже ұғымын, дәреженің қасиеттерін білуі; дәрежелік функциялардың график салу және оның қасиеттерін білу дағдылары

Сабақ барысы

Сабақ

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ

тың басы

2 мин

4 мин

1. Амандасу. Көңіл күйлерін сұрай отырып ынтымақтастық атмосферасын құру.

2. Миға шабуыл. «Лездік тапсырма»

2х=16 3х=27 7х=49 6у=216

9х=729 2х=16 2х=16 2х=16 2х=16

Лездік тапсырма жаттығуларына оқушылардың барлығы орындайды (кезекпен бір-бірден орындап шығады)

1-ші слайд

2-ші слайд

Сабақ

тың ортасы

Ауызша есептеу

4 мин

Топтық тапсырма

7 мин

Жұптық жұмыс

8 мин

Жеке жұмыс деңгейлік тапсырмалар

10 мин

3. Топқа мына карточкалардағы есептертердің жауаптарына сәйкес бөлінеді.

lg5+lg2

4. Жаңа сабақты талдау. Оқушылар суретке қарап, формуланы өздері қорытып шығарады.

,,,

түрінде берілген теңсіздіктерді қарапайым көрсеткіштік теңсіздіктер деп атаймыз, мұндағы a > 0, a 1, b – кез келген сан.

1-тәсіл. Оң жағын да сол жағын да бірдей негізге келтіру.

Теңсіздікті шешіңіздер

2-тәсіл. Ең кіші көрсеткішті дәрежені жақшаның сыртына шығару.

Теңсіздікті шешіңіздер

3-тәсіл. Жаңа айнымалы енгізу.

Теңсіздікті шешіңіздер

7)

Дескриптор

+ / -

1

Өрнектерді бірдей негізге келтіреді

2

Көрсеткіштік теңсіздікті шешу әдісін дұрыс таңдайды

3

Көрсеткіштік теңсіздіктің жауабын сан аралығымен жазады

5. Жаңа сабақты бекіту. Теңсіздікті шешіңіз

А3 парақтары

перманент маркерлері

Сабақ

тың соңы

5 мин

Үйге тапсырма

Теңсіздікті шешіңіз

Рефлексия

«Сендвич» әдісі бойынша

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу