Алғашқы функция және анықталмаған интеграл. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1А Алғашқы функция және интеграл | Мектеп: ЖМБ | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Алғашқы функция және анықталмаған интеграл. | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.3 - негізгі анықталмаған интегралдарды білу және оларды есептер шығаруда қолдану: 1. 2. 3. 4. ; 5. ; 6. | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | - тригонометриялық функциялардың интегралдарын табады; | ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Барлық оқушылар және формулаларын біледі және қолданады; | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - анықталмаған интегралды табу үшін алғашқы функцияның ... қасиетін қолданамыз; - берілген анықталмаған интегралды ... әдісімен табуға болады; | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - оқушылардың танымдық қызығушылығын дамыту; - ұйымшылдық, тәртіптілік, нақтылық сияқты тұлғалық қасиеттерді дамыту. | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | ||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтамен жұмыс(презентация) | ||||||||||||||||
Бастапқы білім | Тригонометриялық функциялардың туындысы, интегралдау ережелері, тригонометрия формулалары. | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | Оқушылардың зейінін шоғырландыру, оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау, оқушыларды бағалау критерийлерімен таныстыру. | Слайд 1-2 | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 37 мин | Сабақтың басында негізгі тригонометриялық функциялардың туындысын қайталау керек (слайд №3). Кейін, оқушыларға сәйкестендіру тапсырмаларын ұсыныңыз. Сәйкестендіріңіз: Оқушылармен бірнеше тапсырманы қарастыру. Мысал 1 (слайд №5) Бұл мысалда интегралдар кестесі мен анықталмаған интегралдардың қасиеттері ғана қолданылатынына назар аударыңыз. Мысал 2 (слайд №6) Анықталмаған интегралды табуда тригонометрия формулаларын білудің маңыздылығына назар аударыңыз. Мысал 3 (слайд №7) Оқушылармен келесі формулаларды жазыңыз: Мысал 4 (слайд №8 және №9) түріндегі интегралдар Топтық жұмыс. Анықталмаған интегралдарды табыңыз. | Презентация | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Топта өзара бағалау
Рефлексия
| ||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||
Саралау нақты тапсырмаларды таңдауда және белгілі бір студенттерден күтілетін нәтижеде көрінеді. | Материалды игеру деңгейі тақтада мысалдарды шешу кезінде (кері байланыс берілгенде), сондай-ақ топтық және жеке жұмыс нәтижелері бойынша өзара бағалауды қолдану кезінде тексеріледі. | Бөлменің ауасын тазарту, топта жұмыс жасауда ұқыпты қозғалуды бақылау, оқушылардың көңіл-күйінің дұрыс болуын қарау. | |||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру