Кері тригонометриялық функциялар қайталау. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Тексерілді:_______Себепбаева Б
10 сынып | Мектеп: Мұғалім: | ||
Сынып: | |||
Күні: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Кері тригонометриялық функциялар қайталау | ||
Мұғалімнің кәсіби даму мақсаты | |||
Оқу мақсаттары: | 11.2.3.1 санның арксинусы, арккосинусы, арктангенсі және арккотангенсінің анықтамаларын және қасиеттерін біледі, олардың мәндерін есептейді; | ||
Сабақ мақсаттары: | Барлығы:
Көпшілігі:
Кейбірі:
| ||
Жетістік критерийлері | Оқушы мақсатқа жете алады, егер
| ||
Тілдік мақсаттар: | Кері тригонометриялық функциялар, арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс | ||
Құндылықтарды дарыту |
| ||
Пәнаралық байланыстар | Геометрия, физика | ||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактив тақта (презентация) | ||
Бастапқы білім | Тригонометриялық функциялар | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысындағы іс әрекеттер | Ресурстар және комментарилар | |
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут | Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. | ||
Үй жұмысын тексеру 7 минут | Оқушылардың үй жұмысын орындап орындамағанын тексеру мақсатында әр оқушыға 1 есептен беріп тақтада көрсетуін сұраймын | тақта | |
Жеке жұмыс 15 минут | Оқушылар 1-тапсырманы (21.46-21.48) өз беттерінше орындайды. Егер оқушыға көмек керек болса edpuzzle.com сайтында көрсетілген видео сабақты қарау арқылы орындайды. | Оқушыларға телефон қолдануға рұқсат етіледі. Дәптерде орындайды. | |
Жұппен жұмыс 25 минут | Бұл тапсырмадағы есептерді оқушылардың көпшілігі шығара білуі керек болғандықтан жұппен орындайды | Дәптерде орындайды | |
Топпен жұмыс 30 минут | Бұл тапсырмадағы есептерді оқушылардың кейбірі ғана шығара алатын болғандықтан топпен, бір-біріне көмектесу арқылы орындайды Мақсаты: бір-біріне көмектесе отыру арқылы бір-бірін оқыту | Тапсырма 3 | |
Сабақтың соңы 4 минут | Оқушылар бағалау қағазына жауап беру арқылы өз білім деңгейлерін бағалайды. | Рефлексия қағазы | |
Үй жұмысы 1 мин | Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. Шабунин М.И. 10 класс. | ||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Зарядка для глаз. Активные виды деятельности. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||
Тапсырма 1. Әркім өз бетінше орындайды. (15 минут)
Жетістік критерийлері:
- Кері тригонометриялық функцияның анықтамасын біледі
- Кері тригонометриялық функцияның қасиеттерін біледі
- Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын және қасиеттерін біледі
- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі
- түріндегі функцияны түріндегі функцияға келтіре алады
Жауаптары:
Тапсырма 2. Жұппен орындаймыз (25 минут)
Жетістік критерийлері:
- Тригонометриялық функциялардың бұрышқа қатысты формулаларын біледі
- Кері тригонометриялық функцияның анықтамасын біледі
- Кері тригонометриялық функцияның қасиеттерін біледі
- Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын және қасиеттерін біледі
- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі
- түріндегі функцияны түріндегі функцияға келтіре алады
Жауаптары:
Тапсырма 3. Топпен орындаймыз (30 минут).
Жетістік критерийлері:
- түрлендіруін орындай алады
- Тригонометриялық функциялардың бұрышқа қатысты формулаларын біледі
- Кері тригонометриялық функцияның анықтамасын біледі
- Кері тригонометриялық функцияның қасиеттерін біледі
- Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын және қасиеттерін біледі
- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі
- түріндегі функцияны түріндегі функцияға келтіре алады
Жауаптары:
Үй жұмысы: Төмендегі теңдіктердің дұрыстығын дәлелдеңіздер және жетістік крийтериін құрастырыңыздар
Оқушының аты-жөні | ||||
Мен жасай аламын... | Мен түсінемін және басқаларға көмектесе аламын | Маған көбірек тәжірибе керек | Маған қосымша сабақ керек | Білімімді жетілдіру үшін маған...... |
Кері тригонометриялық функциялардың анықтамасын біледі | ||||
Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі | ||||
Кері тригонометриялық функциялардың анықталу облысын біледі | ||||
Кері тригонометриялық функциялардың мәндер облысын біледі | ||||
Кері тригонометриялық функциялардың мәндерін бағалай біледі | ||||
Тригонометриялық функциялардың формулаларын қолдана отырып, кері тригонометриялық функциялар араласқан өрнектің мәнін таба алады | ||||
Тікбұрышты үшбұрышта тригонометриялық функциялардың анықтамаларын, кері тригонометриялық функция үшін тиімді қолдана біледі | ||||
түріндегі функцияны түріндегі функцияға келтіре алады | ||||
түрлендіруін орындай алады | ||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру