👈 қаріп өлшемі 👉

«Менің бір күнім» 9-сабақ (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)

 «Менің бір күнім» 9-сабақ (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)

Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім Уақыт
Сабақ тақырыбы: «Менің бір күнім» 9-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1* белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру.
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.3*мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді және мұғалімнің қолдауымен сұрақтарға жауап береді, сөйлеуде /жазуда келер шақты қолданады.
Оқушылардың көпшілігі:
Сөздер мен сөйлемдердің мағынасына сәйкес әрекет жасайды, тақырып бойынша диалогке қатысады, сөйлемді келер шақта дұрыс құрайды.
Оқушылардың кейбірі:
Тақырып бойынша сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады, қосымша ақпаратымен бөліседі.
Сабақ барысы: «Атомдар мен молекулалар » тренингі
Мұғалім «атомдар» дегенде оқушылар шеңбер бойында жүре бастайды, «молекулалар» дегенде бір-бірін құшақтай алады. Бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді.
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды.
- Сенің күн тәртібің қандай?
- Мектептен кейін қайда барасың?
- Кешке не істейсің?
- Бүгінгі сабақ не жайлы болады?
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
- Тыңдалым материалы бойынша нұсқауларды орындаймын;
- Берілген тақырып бойынша сұрақтар қоямын, сұрақтарға жауап беремін;
- етістіктерді дұрыс қолданамын.
(Ұ, МК) Жаңа сөздерді меңгерту: Күндіз, түнде
1. Осы сөздердің мағыналарын дефиниция тәсілі арқылы меңгерту. Жаңа сөздерге мағынасы жуық сөздерді сәйкестендіреді.
Күндіз Түнде
мектепте оқимын ұйықтаймын
ойнаймын демаламын
үйірмеге қатысамын жұлдыздар болады
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды;
- дұрыс айтуға дағдыланады
3. Сөйлемдер құрастыру.
Маржан күндіз сабақ оқиды. Түнде аспанда жұлдыздар болады.
5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
1-тапсырма
(Т) «Қызықты суреттер» тәсілі арқылы сурет бойынша мәтін құрайды.
Дескриптор:
- құрастырған мәтіннің мазмұнын түсінеді;
- сұрақтарға жауап береді.
- сөйлемдер құрайды.
Кері байланыс: Не қиын болды? Не жеңіл болды?
2-тапсырма
(Ж) Диалогты оқы, жұбыңмен жалғастыр.
- Арман, сен қайда барасың?
- Мен шахмат үйірмесіне барамын. Ал сен ше?
Дескриптор:
- сұрақтарға жауап береді.
- сөйлемдер құрайды.
- ауыспалы келер шақтағы етістіктерді қолданады.....

Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:


Қарап көріңіз 👇


