Жарық көздері. Жаратылыстану, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В бөлім:Жарық Күні: Сынып: | Физика-Математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||
Тақырыбы | Жарық көздері | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 8 Жарық физикалық құбылыс 1.8.1.1 Табиғи және жасанды жарық көздерінің (мысалы күн,электр энергиясы)бар екендігін білу | |||||
Жетістік критерийлері:
| Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді: Табиғи және жасанды жарық көздерін ажырата алса | |||||
Тілдік мақсаттар
| Жарық,жарық көзі,табиғи | |||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану,өзін тану пәнімен байланысты | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар біздің Жер планетасында өмір сүретінімізді білуі тиіс. Сондай-ақ, олар Жер планетасы ғарышта орналасқанын білуі тиіс. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | (Ұ)Ұйымдастыру кезеңі Терең ғылым сананың, Тегі дөп ой саламын. Маңыз беріп оқимыз, Ғылымға кіріспе сабағын | |||||
Сабақтың ортасы | -Балалар,қазір біз сендермен саяхат жасаймыз. -Ток көздерін зерттеу үшін экспедицияға аттануға болады? «Кенеттен жел соып дауыл тұрды,теңізшілер болжамды бағытынан аутқып кетті» -Балалар,біз мына топтарды құтқаруымыз керек.Ол үшін берілген тапсырманы мұқият орындау керек. Тапсырмада берілген фотосуреттердегі жарық көздерін салыстырады.Бірінші суретте күндізгі уақыт бейнеленген,ал екінші суретте бірде-бір табиғи жарық жоқ. -Балалар,бұл суретте адам қолымен жасаған табиғи жарық көздері. Жарық көздері:бағдаршам,күн,үйдегі шамдар,шырақ,витрина. Сен білесің бе?айдарыОқушылардан құтыда өмір сүретін жын туралы араб ертегісін еске түсіреді. -Балалар,ерте заманнан бастап,жасанжы жарықтар пайда бола бастаған екен. Оқушылар күнделікті қолданып жүрген жарық көздерін еске түсіріп,сұрақтарға жауап береді. -Жарық көздерінің қайсысын жиі көріп тұрасың? -Бұл жарық көздерін қайдан көруге болады? -Біз күнделікті өмірде қандай жарық көздерін қолданамыз? -Түнде жұмыс істейтін адамдар қандай жарық көзін пайдаланамыз?Мысалы наубайханада,аураханада. Түнде жұмыс істетін адамдар туралы әңгімелеу. Суретпен жұмыс.Жасанды жарық көзінің арқасында өмірді сақтап қалуға болады?
| Бейнежазба Ойынға қажетті суреттер мен заттар ҚБ парақтары | ||||
Сабақтың соңы | Оқушылар өздеріне ұнаған ауа-райын салады. «Өз жетістігін бағалау» парағы бойынша өз білімін түсті стикер арқылы бағалайды. | |||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Дифференциация – Тәжірибе жасау барысында және оқушылардың күннен қорғану туралы жақсы ойлары сұраймын. Жергеқатысты сұрақтарға жауап іздеу. | Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? Суретпен жұмыс істеу барысында | Пәнара лық байланысДенсау лық пен қауіпсіздік сақтау шаралары | ||||
Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?