С. Елубай «Жалған дүние» романы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 9 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: қазақ әдебиеті | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Бөлім | Пайым мен парасат С. Елубай «Жалған дүние» романы | |||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | 11.2.2.1 автор бейнесінің шығарманың негізгі идеясымен байланысын айқындау; | |||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: шығарманың негізгі идеясын анықтайды; Оқушылардың көбі: автор бейнесін шығармадан тани алады; Оқушылардың кейбірі: үзінділер арқылы автор бейнесін, идеясын айқындайды | |||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||
Құндылықтар | Отансүйгіштік, өз еліне деген құрмет, елін, жерін қорғау | |||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: т.с.с Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: Менің ойымша....; себебі......; Оны мен былай дәлелдеймін..... Қорыта келе,...... | |||||||||
Алдыңғы білім | С.Елубайдың «Жалған дүние» романы | |||||||||
Жоспар | ||||||||||
Уақыт | Жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 6 мин | Қызығушылықты ояту: «Жорға сұрақ» (6-тарау бойынша)
| С.Елубайдың «Жалған дүние» романы | ||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут Биопоэма 14 минут | Мағынаны ажырату Ж. Оқушыларға шығармадағы құндылықтар жүйесін анықтауға тапсырма беріледі. Ұлттық құндылықтар және адами құндылықтар анықталу үшін төмендегідей сұрақтар қойылады: -Автор Хансұлудың ойы арқылы нені жеткізгісі келді? -Қызметте соншалықты биікке көтерілген Түгелханның төменге құлдырауы көңілге қонымды ма? -Едігенің ақиқаты – қандай ақиқат? -Ұрпақтар жалғастығы шығармада қалай көрініс тапқан? -Шығармада анықталған құндылықтардан ұлттық мінезді айқындау мүмкін деп ойлайсыз ба? ЖЖ. Сұрақтарға жауап берген соң, шығармаға тұжырымдамалық кесте жасалады. Мысалы: Тұжырымдамалық кестені жазу нұсқаулығы:
Қалыптастырушы бағалау | С.Елубайдың «Жалған дүние» романы | ||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия. «Бүгінгі сабақта мен(маған)...» әдісі Тапсырманы толық орындай алдым, Түсініксіз/түсінікті болды Қиын/ оңай болды Көмек керек/ көмек керек емес | |||||||||
Қосымша мағлұматтар | ||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||
| ||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру