Табиғат және экология. Шешендік сөздер. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ. 2 нұсқа.
Пән | Қазақ тілі | |||||||
Сабақ | 3 | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Бөлім тақырыбы | Табиғат және экология. | |||||||
Сабақтың тақырыбы | Жаңа сабақ | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді салыстырып талдау, негізгі үрдістерді анықтау; | |||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар Графиктік мәтіндегі деректерді саралайды; Көптеген оқушылар Графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады; Кейбір оқушылар Негізгі үрдістерді анықтайды; | |||||||
Бағалау критерийлері | Әр түрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстыра талдап, негізгі үрдістерді анықтайды. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Қазақстан аумағы, табиғатты қорғау, экологиялық бағдай, табиғатты пайдалану, пластикпен ластану, атмосфера т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің түсінгенім..., менің ойымша... | |||||||
Мектеп құндылықтары | Ашықтық: оқушылар өздерінің білік –дағдыларын ортаға салады, пікірімен бөлісіп, қолдау көрсетеді. | |||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқушының білік –дағдысы қолданылады | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||
Сабақтың басы
½ минут | Сабақ мақсаты, бағалау критерийі, дескрипторлар таныстырылады (кей жағдайда дескрипторлар тапсырма алдында ұсынылады);
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут 10 минут | Оқылым алдындағы тапсырма. https://prezi.com/gzrzhck8hy6y/presentation/ «Пластиктен туындайтын проблемалар және оларды шешу жолдары» тақырыбында презентациямен танысады. Сұрақ: -Ақпараттардан қандай түйін жасауға болады? -Өлкеңізге тән экологиялық белгілерге тоқталыңыз. Оқушылар пікірлері тыңдалады. Оқылым тапсырмасы. Оқушыларға экологиялық мәселелерге қатысты тұтас емес мәтін ұсынылады. Оқушылар мәтінмен танысады. Графиктік мәтіндегі ақпараттарды салыстырып, негізгі үрдістерді анықтап, тапсырмалардың бірін таңдап орындайды.
Жеке жұмыс 1-сурет. Қазақстан Республикасы жерінің химиялық ластануы (кестемен жұмыс)
2-сурет. Қазақстандағы негізгі экологиялық мәселелер 3-сурет. Пластикпен ластану - бүгінгі таңда ең маңызды экологиялық проблемалардың бірі 4-топ. Қоқысты кәдеге жарату Т.Таныстырылым: Дескриптор: -негізгі тұстарын анықтайды; -деректерді салыстырады; -тапсырманы орындайды. Оқылымнан кейінгі тапсырма. 1) оқушылар шағын топқа жиналады (3 оқушы); 2) өздерінің жазылымдарын таныстырады; 3) дескриптор бойынша тексеру жүргізеді 4) өзара ақылдасып, топтан түзетілген 1 жазылым жұмысын келесі топқа жолдайды. Кері байланыс: Әрбір топ кезекпен өздерінің жан-жақты талданған, дәлелді кері байланыстарын ұсынады. Кері байланыс. «Ең сәтті жұмыс... » | 1-слайд Таратпа мәтіндер 2-слайд 3-слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Плюс-минус-қызықты»
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?