Заманауи музыкалық жанрлар. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім: Заманауи музыка мәдениеті | Мектеп: | ||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Заманауи музыкалық жанрлар | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.2.2.1 – музыканың көркем құралдарын, музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау. | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Терминдер және түсініктер: Рэп, хип-хоп, битбокс, поп | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұлттық музыка және әлемдік музыка мәдениетіне деген сыйластық, үштілділікті дамыту. | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер | ||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | оқушыларда заманауи әндерді тыңдау арқылы, түрлі стильдер жөнінде білімдері болуы мүмкін. | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. | Ұйымдастыру. Өткен сабақты еске түсіру. «Білімпаз» ойыны. Сұрақ-жауап. Екі топ өткен сабақ бойынша 5 сұрақтан дайындайды. Сұрақтарға қарсы топ жауап береді. Сабақтың оқу мақсаттары, бағалау критерийлерімен таныстыру. | Презентация | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин. 5 мин. 17 мин. 5 мин. | Тапсырма. Тыңдау және талдау. Махамбеттің «Жұмыр қылыш» күйін екі түрлі орындауда тыңдау. Талқылау.
Талқылаудан кейін сабақ тақырыбын анықтау.
Берілген жанрларда шығармалар немесе әндер тыңдату. Сыныпты жанр түрлері жазылған карточкалар көмегімен топтарға бөлу: 1 топ - рэп; 2 топ – битбокс; 3 топ – хип-хоп; 4 топ – поп.
Топтардағы талқылаудан кейін шығармашылық жұмыс орындау. Тапсырма. Музыка шығару мен импровизациялау (топпен жұмыс). Топқа ұсынылған жанрға байланысты шағын музыкалық композиция шығару. Композиция орындауда дауысты, музыкалық аспаптарды қолдануға болады. Сынып алдында өз жұмысын таныстырып, бағалау жүргізу. Композицияны бағалау үшін дескрипторлар:
| М. Өтемісұлы «Жұмыр қылыш» күйі. Жеке домбыраның орындауында-https://www.youtube.com/watch?v=3k77GXlQ5U4 Ұлытаудың орындауында-https://www.youtube.com/watch?v=5Ikz641-enk
Карточкалар Таратпа материалдар | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин. | Рефлексия:
| ||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||
Вокалдық немесе аспапта орындау дағдылары жоғары оқушылар топта солист бола алады. Кейбір оқушылар стиль немесе жанр жөнінде толық мәлімет бере алады. | Топтық жұмысты бағалау; Сабаққа арналған критерий бойынша бағалау; Мұғалімнің кері байланысы; Бақылау. | Аспаптарды ұқыпты қолдану ережесіне тоқталу. | |||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?