Табиғат әуендері. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 4 - сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың 1-бөлім. Тірі табиғат. 4-сабақ. | ||||||
Күні : | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сыныбы:3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Табиғат әуендері | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру; 3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау. | |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері | Білім алушылар: музыкалық шығарманы тыңдайды және талдайды; ноталардықолданып әуен құрастырады және орындайды; ноталарды нота дәптеріне жазады; «Кең дала» әнін көркемдік бейнесін жеткізе отырып орындайды. | |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: музыканы талқылайды және талдайды, тыңдалған музыкалық шығармалары туралы өз ойын ортаға салады. Пәнге қатысты лексика және терминология Әуен, ноталар: до, ре, ми, фа, соль. Талқылауға арналған сұрақтар:
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Түрлі музыкалық іс-әрекеттерге қатыса отырып эстетикалық талғамы қалыптастыру. | |||||
Пәнаралық байланыстар | - | |||||
АКТ қолдану дағдылары | - | |||||
Бастапқы білім | Алдыңғы сабақта «Дала дауысы» тақырыбында қазақтың кең байтақ даласының керемет табиғаттын суреттейтін музыка «Ұлы дала» шығармасымен танысып, қазақтың салт-дәстүрін, әдеп- ғұрпын суреттейтін «Кең дала» әнін үйренді. | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 5 мин | Музыкалық сәлемдесу. Дауысқа арналған музыкалық жаттығу Тоқ- тоқ,тоқылдақ, Жерден тары шоқып ап, Тоқылдайды тоқылдақ, Тоқ-тоқ-тоқ | |||||
Сабақтың ортасы 30 мин | 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. Әні мен сөзі Иса Омардың «Күзгі әуен» әнін Хадиша Шалабаеваның орындауында тыңдаңыз бейнебаянын тамашалаңыз. Сұрақтарды талқылаңыз:
2-тапсырма. Нота сауаты. До, ре, ми, фа, соль ноталардың көлемінде әуен құрастырыңыз. Оларды нота сызығына орналастырыңыз, дәптерге жазыңыз. Өз әуеніңізді орындап беріңіз.
Әуенге өзгерістер енгізіңіз, нота дәптеріне жазып, сыныптастарыңызға көрсетіңіз. 3-тапсырма. Әндерді қайталау. Топта өткен әндерді қайталап, мәнерлер орындаңыз. Оқушыларды 3 топқа бөлеміз.
1-топ. «Радуга» әні 2-топ. «Қобызым» әні 3- топ «Кең дала» әні Қалыптастырушы бағалау. | «Күзгі әуен» әні https://www.youtube.com/watch?v=ULJj0wYmgxE Нота сызығы, түрлі-түсті фишкалар Нота дәптері Әні: А.Овсейчик Сөзі : Т.Штерн «Радуга» https://www.youtube.com/watch?v=AUW4vZJ9rHU Қорқыт «Қобызым» https://www.youtube.com/watch?v=W_DJKhmCGC8 Әні М.Тналин, сөзі Д.Қалиев «Кең дала» әні. http://votekara.org/id/Аманжан%20Манабаев/ | ||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия:
| |||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Постер жасау кезінде қабілеті жоғары оқушылар композиторлар жайлы қосымша ақпаратпен бөліседі.Орташа оқушылар мұғалім ұсынған ақпараттарды оқиды. | Қалыптастырушы бағалау. | Сабақта техникалық қауіпсіздікті сақтайды. Музыкалық үзілісті пайдаланады. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру