Үшбұрыштың орта перпендикуляры. Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді: __________________
Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор. | Мектеп: Физика-математика бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі, Шымкент қаласы. | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Үшбұрыштың орта перпендикуляры | ||||||||
Оқу мақсаттары | 5.3.1.2 шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус ,диаметр) ұғымдарын меңгеру; 5.3.1.6 дөңгелек сектор ұғымын меңгеру; | ||||||||
Сабақмақсаттары | Оқушылар: - шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус ,диаметр) ұғымдарын және дөңгелек сектор ұғымын қолдана алады ; | ||||||||
Бағалаукритерийлері | шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус ,диаметр) ұғымдарын қолданады дөңгелек сектор ұғымын қолданады . | ||||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар: - элементтерімен берілген шеңбердің және дөңгелектің сызбаларын ауызша сипаттайды; - дөңгелек, сызықтық және бағанды диаграммалар туралы өз түсініктерін сипаттай алады; - диаграммаларды салу алгоритмін түсіндіреді; - кестелер және диаграммалармен берілген деректерді оқи алады. | ||||||||
Құндылықтардыдарыту | Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа қатысады, сыныппен талқылауда коммуникативтік дағдыларын дамытады. Оқушыларға есептерді шығару үшін шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, талап қоя біледі, топпен жұмыста қолдау көрсетеді. Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. | ||||||||
Пәнаралық (пәнішілік) байланыстар | Геометрия, логика | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Фигураларды және жазықтықтарды модельдеу үшін геометриялық интерактивті бағдарламаны қолданыңыз | ||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Қарапайым фигуралардың негізгі қасиеттерін көрсететін аксиомаларды білу. Транспортир арқылы бұрыштарды өлшейді және салады. | ||||||||
Сабақбарысы | |||||||||
Сабақтыңкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||
2 минут 10 минут 10 минут
5 минут 10 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау. Warm up. Оқушылардың өзіңізден қол созым ара қашықтықта орналасуын сұраңыз. Олар қандай фигура жасағанын талқылаңыз. Әр оқушыны еден жазықтығының қандай да бір нүктесі деп қарастыруға бола ма? Олардың әрқайсысы мұғалімнен (центрден) бірдей қашықтықта орналасқан деген тұжырым жасауға бола ма? Оқушыларды шеңбердің анықтамасын қорытындылауға жетелеңіз. Алынған шеңбердің радиусы деп нені қабылдаймыз? Оқушыларды диаметр мен радиустың анықтамасын түсінуге жетелеңіз. Тест тапсырмалары Практикалық жұмыс 1. Циркуль көмегімен шеңбер салыңыздар. Шеңбер центрін О нүктесі арқылы көрсетіңіз. Оқушыларға центрі берілген нүктеде болатын және берілген радиусы бойынша (мысалы, 2 см) шеңбер салуды ұсыныңыз. Циркул орнына стакан және Оқушыларға шеңбер салып, бірнеше радиусын жүргізуді ұсыныңыз. Дөңгелектің пайда болған бөліктерін әр түрлі түспен боятыңыз. Оқушыларды дөңгелек сектор ұғымын түсінуге бағыттаңыз. Активити «Mix and matching» Мұғалім алдын ала қосымша 1 тапсырмасын әр үш немесе төрт оқушыға алдын ала кесіп алып келуі керек. Оқушылар қиылған кеспелерді сәйкестендіруі керек Жұптық жұмыс Агылшынша берілген тапсырмалардың анықтамасын қазақ тілінде жазып, суретін салуы қажет | Презентация Слайд 1-3 Слайд 12 Қосымша 1 Қосымша 2 | |||||||
Сабақтың соңы. 3 минут | Бүгінгі сабақта … а) Бүгінгі жұмысыма ризамын, менде барлығы дұрыс болды. б) Менде қателер болды, бірақ мен өз ісіме ризамын. в) Мен теориялықматериалдыбілемін, бірақ мен практикалықжұмыстақиналдым. г) Мағанқиынжәнетүсініксізболды. Үйге тапсырма: Қосымша 2 | Қосымша 2 | |||||||
Қосымшаақпарат | |||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||
Практикалық жұмыстар арқылы | Ауызша сұрақтар қою және жеке жұмыс | Оқытудың белсенді әдістері арқылы дене қимыл жаттығулары, тапсырмаларда ИТ тиімді қолдану | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? | |||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру