Қайталау №168 сабақ.Шамалар. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Қайталау №168 сабақ.Шамалар | Мектеп: 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жанғабылова Кенжекүл Ғаниқызы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес) | 3.1.3.3 шамалар мәндерін уақыт(сек,мин,сағ,тәул, жыл,ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау 2.1.3.4 уақыт( сек,мин,сағ,тәул.ғасыр) бірліктері олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ғылыми тіл |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойына білім алу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану, көркем еңбек. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Уақыт өлшем бірліктері,секунд,минут,сағат,тәулік,ғасыр шамаларын түсіну | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланғаніс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе тапсырма. Сабақты оқушыларды шамаларға байланысты топтарға бөлуден бастау Т.Ж.Сыныпты төрт топқа бөлу керек. Бірінші – «Көлем»,екінші – «Масса»,үшінші – «Ұзындық»,төртінші – «Уақыт». Әр топқа өз тобының атына сәйкес сүраққа жауап беруін ұсыну. Сұрақтар:
| Таратпа қағаздар Минут,ай,секунд, тәулік Жыл,апта,сағат ғасыр жазулары бар таратпа қағаздар №4 слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Т.Ж. «Орнын тап»Топтарға ламинатталған параққа белгілі бір шаманың өлшем бірлігін жазуды ұсыну. « Сөздік бағалау» «Жарайсың», «Кереметсің», Т.Ж. «Өрнекте» Бұл тапсырма шамалардың өлшем бірліктерін сәйкестендіру білімін бекіту және оларды бір өлшемге келтіру дағдысын дамытуға негізделген. 9дм1см= см 80 мин= сағ мин 564 кг= ц кг 2 сағ 20 мин= мин 7 м6дм= см 400ц= кг Сәйкес келетін өлшем бірліктерді жаз: 5м2дм5см=52 5 3м6дм9см=359 245см=2 4 5 587ц=58 7 Салыстыр 10 дм 9м1дм 68см 9дм 360с 5мин10с 1 сағ120мин 2 сағ 9дм1см= 91 см 80 мин= 1 сағ 20 мин 564 кг= 5 ц 64 кг 2 сағ 20 мин= 180 мин 7 м6дм= 760 см 400кг= 4 ц Сәйкес келетін өлшем бірліктерді жаз: 5м2дм5см=52 дм 5см 3м6дм9см=359 см 245см=2 м 4 дм 5см 587ц=58 кг7г Салыстыр 10 дм > 9м1дм 68см < 9дм 360с > 5мин10с 1 сағ120мин > 2 сағ Смайликтер арқылы бағалау Ұ.Ж. «Кестені толтыр» Тапсырма заттың бағасын,санын,құнын табуды жәе ауызша санның бөлігін табуды қайталауға берілген.
Ж.Ж.) Кесте,нұсқа бойынша есеп құрастыруды ұсыну.Өзара тексеру мақсатында шешімдерді ауыстыру керек.
Әжей 648 тг төлеп 4 жұп қолғап сатып алды. Жұп қолғаптың бағасы қанша? 648:4=162тг 162*5=810тг (5 жұп қолғаптың бағасы)
Ағам 96 кг терілген алманы 8 бірдей жәшіктерге салды. 1 жәшіктің массасы қанша? 96:8=12(бір жәшіктің массасы) 48:12=4 (жәшіктің саны) Ұ.Ж. «Көлемді тап» Тапсырманы орындау арқылы оқушылар көлемді табуды қайталайды.
а-15см а-1дм в-4см в-1дм с-8см с-2 дм v-15cм*4cм*8см=480см3 v-1дм*1дм*2дм=2дм3 Сөздік бағалау «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!» т,б. | №5 слайд №6 слайд №7 слайд №8 слайд №9 слайд №10 слайд №11 слайд №12 слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кеме кері байланыс. Қораппен келген сұрақтарды ұсыну.Мүмкін сұрақтар:
| Қорап №13 слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұптардың өзара сөйлесулерін бақылап, тыңдап жүру барысында тапсырманы орындауға қиналатын оқушыларғақолдау көрсету. | «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау. Білім алушыларды сөздік бағалау «Смайликтер»арқылы бағалау «Шапалақ» арқылы бағалаут.б | Өмір қауіпсіздігінің ережелері. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?