Шамалар және олардың өлшем бірліктері. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Математика 4А Бөлім : Күні: Сынып 2 | ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | |||||
Тақырыбы | Шамалар және олардың өлшем бірліктері | |||||
Оқу мақсаттары | 2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м/ масса:, кг, ц/ көлем (сыйымдылық): л /шама мәндерін қосу/алу/ шама мәндерін берілген санға көбейту/бөлу амалдарын орындау | |||||
Сабақ мақсаты | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады; әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады; | |||||
Бағалау критерийлері | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады | |||||
Тілдік мақсаттар
|
біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. | |||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | ||||
Сабақтың басы 5 минут | «Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Әртүрлі өлшем бірліктері ұсынылады, оқушылар өз бөлігін бірдей өлшем бірлігі арқылы табады.
Жұптар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өлшем бірліктерін пайдаланып, түрлі тапсырмалар орындаймыз. | Интерактивті тақта Қима карточкалар | ||||
Сабақтың ортасы 10 минут 20 мину | (МК,Ұ) https://imektep.kz/kz/figuralar сайты бойынша жұмыс Әр оқушы дәптеріне жазып орындайды, тақтамен бірігіп тексереді. (Ө,Қ)Өздік жұмыс Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданып толтыру
5 км = .. м 7 кг = .. г 5 м = .. см 7 ц = .. г 5 м = .. мм 7 т = .. кг
2 кг – 2 г= 2 км – 2 м= 100 тг – 52 тг= 2кг – 20 г= 2 км - 20 м= 500 тг – 336 тг= 2 кг – 200 г 2 км – 200 м= 78 тг + 22 тг =
Ғалия 3 литрлік ыдыстарға 27 литр сусын құйып дайыдады. Ғалия сусынды неше ыдысқа құйды?
13 м … 13 см 4 сағ ..4 мин 24 кг ... 240 г 2 км ... 2500 м 2 апта .. 2 тәулік 5 ц .. 500 кг 26 дм .. 260 см 6 мин .. 60 секунд 10 ц .. 100 кг ӨЖ
|
| ||||
Сабақтың соңы 3 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
| Шапалақтау арқылы | ||||
Қосымша ақпарат. | ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
| Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау. |
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?