Қымбат - арзан. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Күні:11.04.17

Сынып: 1А

Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сабитова А.С.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қымбат - арзан

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау

1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану

1.5.1.6 амалдарды таңдауын негіздеу және қосуға, азайтуға қатысты есепті шешу әдісін түсіндіру

Сабақ мақсаттары

1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі амалдар орындайды.Азайту амалына берілген есептерді шығаруды үйренеді.

Бағалау критерийлері

Айырмалық салыстыруға берілген есептерді

шығарады.

Кері есеп құрастырады және шығарады

Тауар бағаларын салыстыру кезінде

«арзан», «қымбат» терминдерін

пайдаланады.

Тілдік мақсаттар

Арзан, қымбат

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Бастапқы білім

Саудаға қатысты есептерді шығара алады және кері есептер құрастырады

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Есеп шығарып, бәрін біліп,

Біз білімді боламыз!

-Балалар,бұл өлең не жайлы?

-Қай сөзді қарамен көрсетіп қойдым?Неліктен

Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары.

Сабақ ортасы

3-5 мин

5-7 мин

3-5мин

10 мин

10 мин

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Ұ) Ойын «Кім тапқыр?» ауызша есептеу тәсілі бойынша есеп.

-30тг

-70тг қымбат?

Т,Қ) Ойын «Дүкенде»

(Ойынның шартымен таныстыру)

-Балалар,адамдар дүкенге не үшін барады?

-Қазір біз де дүкенге саяхат жасап көреміз.

«Жеміс-көкөністер » дүкені

Бұл дүкенде не болуы мүмкін?(Балалардың жауаптарын тыңдау)

-Ал дүкенде кімдер жұмыс істейді? –Сатушылар, күкеншілер.

Ендеше, бізге бұл ойынды ойнау үшін сатушы мен тұтынушы қажет.

Тұтынушы 2-3 тағам сатып алып,100 теңгелік монета төлейді.Сатушы азық- түліктің құнын есептеп,қалдық ақшасын қайтарады.

Топ ішінде балалар қандай зат алатыны жайлы ақылдасып, дүкенге 2 оқушыны жібереді.Әр топтан 2 оқушыдан шығып , қалаған заттарын алады.Топта қалған балалар сатушыдан қайтарым ақшасын есептейді, А3 қағазына шартын құрып жазады.Топқа оралған тұтынушылар келіп түсіндіреді. Егер дұрыс қайтарым ақша әкелген болса,қол шапалақтап мадақтайды.Соңында сатушыға да ризашылығын білдіреді.

-30 тг

-50тг

100тг-30тг-50тг= 20 тг (қайтарым ақша)

(Т,Қ) Оқушылар жалпы кұнын және 100 теңгеден қайтарылған ақшанын көрсететін таңдауларынын жазбасын жазады.

(Т,Ж) Оқушыларға теңсіздікті зерделей отырып, салыстыру белгілерін ( <;>, =, ≠) пайдаланғанымызды естеріне салып, топтар немесе жұптар төлемдерді салыстырады.

Мына сусын туралы не білесіңдер? Олардың құндарын салыстырып жазғызу.

-45 тг55тг

-25 тг-50 тг

Салыстырады.Есеп құрады.

(Ұ) Оқулықпен жұмыс.

Есепті шығар: Асан,Үсен және Есеннің 50тг,20тг,100 тг ақшасы бар.Есеннің Асаннан 50 теңгесі кем. Есеннің Үсеннен 30теңгесі артық, Кімде қанша ақша бар?

1-топ Шарты

2-топ Сұрағы

3-топ Шешуі

4-топ Жауабы

(Ұ) Карточкамен жұмыс

монеталар

Екі бөлікке бөлінген әртүрлі теңге монеталар

Теңге монеталар салынған қобдишалар

Сабақтың соңы

5 мин

Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр топтың алдында түрлі іс-әрекеттегі смайликтер бар.Әр топ бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алсын және өз таңдауын түсіндірсін.

-Кім критерийлерге жетті?

-Қандай қиындықтар болды?

-Қандай тапсырма қызықты болды?

«Өз жетістігін бағалау» парағы

Оқушыларға жасыл және сары стикерді таңдап, өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады.

Түрлі іс-әрекеттегі смайликтер

Өз-өзін бағалау парағы мен стикерлер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушыларға теңгемен байланысты өрнектерді шығаруды тапсырамын.

Оқушылардың монета теңгелерді ажырата алуы мен есептеуде қолдана алу қабілеттерін бағалаймын. Номиналы әр түрлі монеталармен төлем жасаудың 2-3 әдісін көрсете алуын бағалаймын.

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу