Операциялық жүйелерді салыстыру. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Краткосрочный план урока
Пән атауы: | Оқытушының аты-жөні: | ||||||||
Уақыты: | Класс: 10 | Студенттер саны: | |||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 10.2.D – Бағдарламалық жасақтама | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Операциялық жүйелерді салыстыру | ||||||||
Алдын ала білімі | Оқушылар бағдарламалық қамтамасыз етудің мақсатын түсінеді. | ||||||||
Оқу мақсаттары | Түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды. | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Операциялық жүйелер туралы студенттердің білімін қалыптастыру, олардың құрамын, артықшылықтары мен кемшіліктерін зерттеу | ||||||||
Бағалау критерийлері | Түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін көрсетеді. | ||||||||
Тіл мақсаттары | Пәнге сәйкес термин сөздер Операциялық жүйе Сөйлесулер мен жазу үшін пайдалы өрнектер: Операциялық жүйе бұл - ... операциялық жүйелер бөлінеді ... операциялық жүйелер сипатталады | ||||||||
Құндылықтар | ● Академиялық адалдық: академиялық тұтастық қағидаттарына құрметпен қарауға болатын басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу
| ||||||||
Пәнаралық байланыс |
|
| |||||||
Дифференциация | - белгілі бір студенттен күтілетін нәтижесі; - тапсырманы орындау кезінде студентке жеке қолдау көрсету; | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Ақпарат іздеу үшін Интернет-ресурстарын пайдалану Жаңа материалды оқыған кезде флипчарт қолдану | ||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік | Физзарядкалар, белсенді бағалау түрлері Қауіпсіздік ережелері | ||||||||
Сабақ кестесі | |||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған шаралар | Ресурстар | |||||||
Сабақ басы
|
- Бұл суретке қарап қандай ассосация пайда болды? - Алдыңғы сабақта не үйрендік? - Интернет-ресурспен студент жеке жұмыс жасайды LearningApps.org. Өзін-өзі бағалау. Дескрипторлар: ● бағдарламаның атауын белгішемен анықтайды ● бағдарламаның мақсатын анықтайды ● нақты терминді анықтамасына сәйкестендіреді ● бағдарламаларды топтарға бөледі Интернет-ресурсқа қол жетімсіз болған жағдайда, магниттік тақтада жұмыс жасау ұсынылады. - Оқытушы бағдарламалық қамтамасыз етуді магниттік тақтаға немесе шағын топта жұмыс істеуді ұсынады. Дескрипторы:
| Презентация | |||||||
Сабақ ортасы 20 минут | 3.Сабақтың тақырыбына әкелу. Миға шабуыл: - Бұл схемада не нәрсе жетіспейді деп ойлайсыз? Жауапты түсіндір. Оқытушы сабақтың тақырыбы туралы оқушылардың бастапқы білімін бағалайды. 4.Сабақтың тақырыбын жариялау, оқыту мақсатымен және бағалау критерийлерімен танысу 5. Шақыру кезеңі - Күнделікті өмірде ОЖ-ны таңдау қажеттілігі бар ма? Сіздің таңдауыңызға қандай өлшемдер әсер етті? Оқушылар ұялы телефондар / ноутбуктар сатып алу кезінде қандай негіздерге сүйеніп таңдау жайыда пікірлерін білдіруде. - Бұдан кейін мұғалім флипчартты пайдалана отырып, ОЖ-ны сипаттауды ұсынады. 6. Жаңа теориялық материалды зерттеу - Мұғалім осы өлшемдерге сәйкес Google-ді пайдалана отырып, OS-ның сипаттамаларын зерттеуді ұсынады: 1. Интерфейс; 2. Өтініштердің болуы; 3. Өлшемі; 4. Шығындар; 5. Аппараттық талаптар; 6. Қауіпсіздік. Таңдалған операциялық жүйеге сәйкес командалық жұмысты жұптастыру ұсынылады. - Бұдан басқа, мұғалім осы кестеде осы материалды қосу (мәтінді қосу мүмкіндігі бар) кезінде флипчартты өзгерту мүмкіндігі бар ОЖ-ны сипаттауға мүмкіндік береді. Осылайша студенттерге өзара бағалауға мүмкіндік беру. | Презентация Флипчарт
Google.kz | |||||||
Сабақ соңы
| 7. Рефлексия кезеңі - Что пропущено в данной формуле? Обоснуйте свой ответ - Какую ОС вы бы рекомендовали своим знакомым при покупке мобильного телефона/ноутбука? Почему? - Бұл формулада не нәрсе жетіспейді? Дәлел келтір - Ұялы телефон / ноутбук сатып алған кезде сіз достарыңызға қандай ОЖ таңдауға кеңес берер едіңіз? Неліктен? | ||||||||
Сабақтың көрінісі Сабақтың / мақсаттардың мақсаттары шынайы болған ба? Барлық студенттер DH-ге жетті ме? Егер жоқ болса, неге жоқ? Сабақта дифференциация дұрыс па? Сабақты уақытша кезеңдерде ұстап тұру керек пе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||
Жалпы рейтинг Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сабақ туралы не жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені таптым, кейінгі сабақтарда не іздеймін? | |||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру