Ішкі көріністі мерекелерге безендіру. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-бөлім. Үй мәдениеті

Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ахымбекова Жазирахан Бакирхановна

9 сынып

Қатысушы:

Жоқ:

Сабақтың тақырыбы

Ішкі көріністі мерекелерге безендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

9.1.5.2-графиканың түрлі құралдарын пайдалана отырып, графикалық және технологиялық құжаттаманы өз бетінше құрастыру

9.1.5.1-күрделі нысандардың, бейнелер мен пішіндердің дизайнын жасау үшін әр түрлі салалардан білімді жинақтау

 Сабақтың

 мақсаты

  • Жаңа жылды безендіру эскизін салу
  • Жаңа жылға безендіру дизайнын әзірлеу (топта жұмыс істеу)
  • оқу тапсырмасының дұрыс орындалуын бағалай білу;
  • Өз жұмысын және басқалардың жұмысын бағалау, ең сәтті нұсқаны таңдау.

 Жетістік

 критерийлері

Оқушы мақсатқа жетті:

  • Жаңа жылды безендіру эскизін салды
  • Жаңа жылға безендіру дизайны әзірленді (топта жұмыс)
  • Шағын топтарда практикалық жұмыстар орындады
  • Тарих пен өнер арасындағы өзара байланысты тапты.
  • Ең сәтті нұсқаны таңдай отырып, өз жұмысын және басқалардың жұмысын бағаладым.

 Тілдік

 мақсаттар

Оқушылар:

  • Пәннің мазмұнын оқу үшін қолданылатын пәнді оқыту мақсаттарына қол жеткізу үшін қажетті терминологияны және бірнеше сөйлемдерді қолдана отырып академиялық тілді дамыту және пән мәнінің ұғымдарымен талқылау және жұмыс істеу қабілетін арттыру
  • Өнер арқылы эстетикалық талғамды байыту және дамыту

 Пәндік

 лексика және

 терминология

Безендіру

Венок

Жаңа жылдық декорация

Безендіру

Мишура

Мерекелік атмосфера

Шырша

Мишура

Ұсақ-түйектер

Жаңа жыл

Моншақтар

Үлгі

Шарлар

Декорациялау

 Құндылықтар

 ды дарыту

Құндылықтарды дарыту практикалық жұмысты орындау кезінде әңгімелесу, зерттеу, коммуникация арқылы жүзеге асырылады.

 Пәнаралық

 байланыс

Тарихпен, әдебиетпен интеграция.

 АКТ

 пайдалану

 дағдылары

компьютер; мультимедиялық проектор; мультимедиялық презентация

 Бастапқы

 білім

Алдыңғы сабақтарда алынған білім

Сабақ барысы

Сабақ кезені

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.

3 мин.

Ұйымдастыру сәті, сыныпта атмосфера құру.

Оқушыларды қарсы алу, сабаққа дайындығын және келуін тексеру. (Үстелдерде сурет салу альбомдары, қылқалам, қарындаш, сызғыш жатуы керек).

1.Оқушыларға презентация көрсету. Демонстрация кезінде сұраңыз:

  • Жаңа жылдың интерьерін қалай елестетесіз?
  • Ол қандай болуы керек?
  • Жаңа жылды безендіру неге маңызды?

2. Жаңа материалды, мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.

№1 тапсырма. Кестені толтыру (2 және 3 тілді үйрену үшін)

Безендіру

Венок

Жаңа жылдық декорация

Безендіру

Мишура

Мерекелік атмосфера

Шырша

Мишура

Ұсақ-түйектер

Жаңа жыл

Моншақтар

Үлгі

Шарлар

Декорациялау

Презентация

Сабақтың ортасы

10 мин.

25 мин.

№2 тапсырма. Зерттеу жаңа тақырып. топтық жұмыс: жұмбақтарды шешіңіз

Қыста келген,

Көктемде кеткен.

Көрпе боп жатқан,

Жылға боп аққан. (Қар)

***

Көкке қарап наздана

Қолын созар күнімен.

Күз, Қыс, Көктем, Жазда да

Өзгермес бір түрінен. (Шырша)

***

Күн суытып, қар түссе,

Үстін бассаң, батпайсың.

Жаз кезінде, тал түсте

Іздесең де, таппайсың. (Мұз)

***

Жасыл ине киімім,

Жайлаймын тау биігін.

Жаңа жылды тойласаң,

Төріңдемін үйіңнің. (Шырша)

***

Аппақ етіп айналаны,

Ақ көбелек айналады. (Қар)

Айнымайды шыныдан,

Қорқады тек жылыдан. (Мұз)

***

Бұрап қойған сағаттай,

Айқайлайды таң атпай. (Әтеш)

***

Терезені өрнектеп,

Әдемі сурет салыпты.

Кім екенін табайық,

Көрінбей кетіп қалыпты. (Аяз)

***

Қыс түсіп, қар жауса, кілең

Дала кезіп тыншымайды.

Көрінбейтін саусағымен

Бетті аямай шымшылайды. (Аяз)

***

Айналып жүріп шыршаны,

Барлық адам ән салды.

Барлығы да шаттанып,

Қай мезгілді қарсы алды? (Қыс)

№3 тапсырма. Топтық практикалық жұмыс.

Оқушылардың өзіндік жұмысы. (Жаңа жылға безендіру идеялары мен нұсқаларын әзірлеу)

1 – топ қар нобайларын әзірлейді

2-топ өз қолдарымен киізден жасалған шырша Шарын орындайды.

3-топ жаңа жылдық венок жасайды

https://www.youtube.com/watch?v=9tcre4lGcH0

Новогодние украшения - ФИГУРНАЯ СНЕЖИНКА из бумаги

https://www.youtube.com/watch?v=aT5OrAAvA88

Елочный шар из фетра своими руками.

https://www.youtube.com/watch?v=HT01oSLdqeo

Новогодний венок, украшение на дверь

Сабақтың соңы

5 мин.

Бағалау. Практикалық жұмыстың қорытындысын шығару. Жұмыстарды бағалау

Нәтижені өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау.

Білімді меңгеру сапасы мен деңгейін анықтау.

Оқушылар басқа оқушылардың практикалық жұмысты қаншалықты жақсы орындағаны туралы ауызша пікір білдіре алады.

Рефлексия. Қорытындылау:

Сабақ соңында оқушылар келесі сұрақтарға жауап бере алады:

  • Сабақта Сізге қызықты болды ма?
  • Сіз жаңа нәрсе білдіңіз бе?
  • Зерттелген материал қол жетімді болды ма •
  • Сіз оны түсіндіңіз бе?
  • Сіз алған білімдерін тәжірибеде қолдануға дайын

Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру?

Денсаулық және ҚЕ сақтау

Сабақ кезіндегі қауіпсіздік талаптары.

А деңгей оқушылары.

1 – тапсырманы орындайды

В деңгей оқушылары.

2 – тапсырманы орындайды

С деңгей оқушылары.

3 – тапсырманы орындайды

Сабақта орындалған зерттеуді өзін-өзі бағалау қолданылады.

Денсаулық сақтау технологиялары-интерактивті тақтаны пайдалану 10 минуттан артық емес.

Белсенді қызмет түрлері-зерттеу барысында ақпаратты табу, таныстыру кезінде сынып бойынша қозғалу.

Осы сабақта қауіпсіздік техникасы ережелері – сабақта бейнелеу өнерінің қауіпсіз материалдарын қолдану-қарындаштар, қаламдар.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде жекелеген оқушылардың сыныбы немесе жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, не үшін келесі сабақтарға назар аудару қажет



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу