![]() |
|
![]() |
Билеу: Костюмдер дайындау. Көркем еңбек, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6 С - Бөлім: Салт-дәстүрлер және фольклор | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика- математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||
Күні: Сынып: 2 | Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова А.Ж. | ||||||||||||||||||||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Билеу: | Костюмдер дайындау | |||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.4.2 кеңістіктің ерекшеліктерін және бөлшектерін, көңіл-күйлерді, форма мен кескін арасындағы әр түрлі мағыналық байланыстарды қарастыра бастау 2.2.4.1 қауіпсіздік техникасын сақтап және оның маңыздылығын түсіне бастап, материалдар мен құралдарды пайдалану | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||
Дескрипторлар | • Жиынтық жұмысты жүзеге асырады;• Жылтырауықпен, таспалармен, қамзолды безеңдіреді. | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика мен терминология: ою, қамзол, тақия, саукеле, жылтырауық, таспалар, қауырсын. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Отанына деген сүйіспеншілікті тәрбиелеу, өзара түсіністік, бір-біріне деген құрмет. | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақстан тарихы пәні мен байланысты - біздің ата-бабаларымыз мәдениеті мен салт-дәстүрі туралы мәліметтер. | ||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушыларға презентация көрсету барысында АКТ-ны қолдану. | ||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар үйренгенің практикалық жұмыста қолданады. | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут |
«Салт-дәстүрлер және фольклор» деген тоқсандық -бөлімге қатысты, жиынтық жұмысты орындайды. Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен және мақсаттары мен таныстыру: Сабақ тақырыбы: Билеу: Костюмдер дайындау. Сабақ мақсаттары:
| ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут 21 минут | Тапсырма №1. Оқыту әдісі – көрнекілік, жұмыстың нысаны - бүкіл сынып, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру. Бөлімді зерттеу арқылы біз ... ..
Өткен сабақта біз арқан және желім пайдаланым, басып- таңба арқылы жұмыс жасадыныз. Енді біз жылтырауықтар, таспалар безендіріп біздің би костюмын аяқтау қажет. Тапсырма № 2. Әдісі – практикалық жұмыс, нысаны – жеке: Оқушылар шығармашылық жұмысқа кіріскен кезде, оларды тапсырма орындауға дайындау үшін дәстүрлі қазақ музыкасын қосу. 3. Оқушылар өздері қойған билерге арналған костюмдер/бас киімдер дайындау үдерістерін жалғастырады. Оқушылар алдыңғы тапсырмалардағы жұмыстың көмегімен би костюмдерінің бөліктерін жасайды мысалы, қалпақ, бас киім, көкірекшені басқа да аралас материалдармен, жылтырақтармен, таспалармен, қауырсындармен сәндейді. Оқушылар әртүрлі жасалған костюмдерін қарай отырып, олардың қойылым кезінде қаншалықты әсерлі көрінетінің, жұмысының қайсысын жақсарту қажеттігін қарауды сұрау. Жұмысты орындау кезеңі: 1. Таспа өлшеп кесіп алу.2. Дәл ішкі жағында ПВА желімің, жұқалап жағып таспаны қамзолға жабыстыру.3. Стразамен, әшекейлер, оларды толықтыру.4. Қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, мұқият жұмыс істейді. 4. Саралау: Сыныпты аралап шығып, туындаған сұрақтар бойынша басшылықты және көмек қажет болғандарға жеке және жалпы тәсілді пайдалана отырып қолдау көрсетеді, мысалы, бүкіл сыныптың жұмысын тоқтата тұрып, жақсы жұмыс және бұдан әрі әрекетті талдайды. Олар одан әрі техника қауіпсіздігі мен сынып жұмыстарын ұйымдастыру үрдістерін сақтаулары тиіс. Дескрипторлар:
Кері байланыс:- Қандай қиындықтармен сіз кездестініз?- Сіз жұмысынызға ризасыз ба? -Кімнің жұмысы сізге ұнайды? | Аралас материалдар (картонның түрлі-түсті формалары, жылтырауықтар, таспалар, қауырсындар) және құралдар, рулеткалар. | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Жұмыс орның жинау. | ||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Сыныпты аралап шығып, туындаған сұрақтар бойынша басшылықты және көмек қажет болғандарға жеке және жалпы тәсілді пайдалана отырып қолдау көрсетеді, мысалы, бүкіл сыныптың жұмысын тоқтата тұрып, жақсы жұмыс және бұдан әрі әрекетті талдайды. | Сұрақ жауап, бір бірінің жұмыстарын талдайды. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің Қайшымен байқап жұмыс жасау. | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ басы. 2: Тапсырма 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар жасаған заттарын үйлеріне әкетеді және үмытып кетеді. 2: Сабаққа дайындығы. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Барлығы толықтай практикалық жұмысты ұқыпты орындай алмайды. |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇