Қазақстанда жасалған . Дүниетану, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән:дүниетану Мектеп: А.Н.Бубенцов орта мектебі

ҰМЖ бөлімі Мұғалімнің аты жөні:Жеңісхан А.

Сынып: Қатысқандар саны:25

Қатыспағандар саны:жоқ

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанда жасалған

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты:

1.1.1.5 Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: тұтынуға қажетті өнімдерді біледі

Көптеген оқушылар: тұтынуға қажетті өнімдердің қайдан және қалай келетінін түсінеді

Кейбір оқушылар: Қазақстанда жасалатын өнімдерді, Отандық фабрика, зауыттардың қандай өнімдерін күнделікті өмірде қолданатынын біледі, зерттейді

Бағалау критерийлері

Тұтынуға қажетті өнімдерді атайды;

Тұтынуға қажетті өнімдердің қайсысы ақшаға және қайсысы еңбек нәтижесінде келетінін түсінеді;

Отандық өнімдерді Қазақстан экономикасындағы маңыздылығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

Өнім продукт –product

Бізге өнімдер не үшін қажет?

Қандай азық түрлері үшін ақша төлемейміз? Не үшін төлемейміз? Олар бізге қалай келеді?

Қазақстанда өндірілетін қандай тағам түрлерін білесің? Оларды кімдер өндіреді?

Қандай елді мекенде, қандай қалаларда тағам өнімдерін шығаратын өнімдер бар?

Құндылықтарды дарыту

Отанымыздың қай жерлерінде өнімдер шығаратынын ұғындыра отырып, еңбектің маңызын түсіндіру, оның еліміздің экономикасына маңыздылығын түсіндіру

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, бейнелеу өнері, математика

АКТ қолдану дағдылары

АКТ құралдары

Бастапқы білім

Тауар ақша қатынасының қарапайым түрлері

Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктері және олардың қайдан келетіні

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Амандасу

Түгендеу

Ынтымақтастық педагогикасы «Шаттық шеңбері»

«Алматы апорты», «Фудмастаер» компаниясы туралы бейнебаян

Тілдік мақсаттарды орындау: Өнім продукт –product

Балалар бұл белгіні қайда көргенін сұрау арқылы жаңа сабаққа көшу

Бейнебаян

Youtube.com/wjj6xTvgzFE

Youtube.com/JU3UWTe09w

Сабақтың ортасы

1-тапсырма. Ойлан

Ж

Бізге өнімдер не үшін қажет?

Қандай азық түрлері үшін ақша төлемейміз? Не үшін төлемейміз? Олар бізге қалай келеді?

Қазақстанда өндірілетін қандай тағам түрлерін білесің? Оларды кімдер өндіреді?

Қандай елді мекенде, қандай қалаларда тағам өнімдерін шығаратын өнімдер бар?

Дескриптор:

Ауылшаруашлық, балық, сүт өнімдерін ажыратады

Еңбекпен және ақшаға келетін өнімдерді айта алады

2-тапсырма. Ізден

Т

Тілдік құзыретілікті қалыптастыру

«Дүкенде» ойыны.

әр топқа номиналды тиындар таратып, бұл тиындарға не сатып алуға болатынын талқылайды

Дескриптор:

Ойын шартын түсінеді

Берілген ақшаға сай зат сатып алады

3-тапсырма. Ситуация. Рөлдік ойын.

Ж

Дастархандағы ас

Жұпта дастархандағы әңгімені жалғастар

Дескриптор:

Әңгімені жалғастыра алды

Дұрыс диалог құра алды

4-тапсырма. Өнім түрлері

Дескриптор:

Казақстанның аймақтарында қандай өнімдер өндірілетінін біледі

Қазақстандағы өнім өндіруші зауыт, фабрикаларды біледі

«Болашақта мен ... өнім шығаратын .... болам» жоба қорғайды

Сергіту сәті «Көк тудың желбірегені»

Суреттер

Номиналды тиындар

Сурет

Магнитті карта және өнімдер суреттері

Бейнебаян

Сабақтың соңы

Кері байланыс:

Рефлексия: үш түсті алма тарату арқылы

Жасыл түсінді

Сары сұрақтарым бар

Қызыл – түсінбедім

Топтама

Алма ағашы,

алмалар

Саралау

Қазақстанда Отандық өнімдер шығаратын қандай зауыт, фабрикаларды білесің?

«Болашақта мен ... өнім шығаратын .... болам»

Бағалау

Дискрипторлар, Отандық «Рахат» фабрикасының тәттілерін тарату.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуды

Сергіту сәті орындалды, дұрыс тамақтану үйретілді, гигена талаптары орындалды

Сабақ бойынша рефлексия

-Оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

-Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді.

-Сабақта саралау дұрыс жүргізілді.

-Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.

-Сабақ жоспарында ауытқулар болған жоқ

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1. Жаңа сабақ ұтымды берілді.

2.Кері байланыс нақты болды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1. Егер оқушыларға жекелеген зерттеу жұмысы берілгенде, сабақ нәтижесі бүгінгіден де жоғары болар еді.

2.Ата-аналармен тығыз байланыс орнату арқылы тілдік тосқауылдың алдын алуға болады.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1. Зерттеуге негізделген тапсырмаларды қолдану керектігін білдім.

2. Терминологиялық сөздікті пайдалану керектігін түсіндім.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
Пікір жазу