Командалық жұмыс және көшбасшылық дағдысы. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары. 8 сабақ.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары8

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Cпорт ойындары арқылы бірлескен жұмыс.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Командалық жұмыс және көшбасшылық дағдысы.

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.1.1 Өзгеретін жағдайларға жауап беру үшін қозғалысқа байланысты алынған білімді бағалау.

Сабақ мақсаттары:

Оқушылар әртүрлі дене дайындығының жаттығуларын орындау барысында қауіпсіздік ережелерді сақтай алады.

Оқушылар сабақта алған үйренулермен және білімдерін қолдана алады.

Оқушылар командада жұмыс жасауды үйрене алады.

Оқушылар ойындық жағдайды бағалауда сыни тұрғыдан ойлауды қолдана алады.

Бағалау критерийлері:

Қауіпсіздік ережелерді білу және түсіну.

Баскетбол ойынының техникасын жетілдіру.

Командада жұмыс жасауды үйрену.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар: баскетбол ойынының керекті дағдыларын талқылап және талдау.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Аймақтық қорғаныс, тез арада шабуылдау, ойыншыларды ауыстырып және сақтандыру.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Шабуылдауды аяқтау үшін дайындық, шабуылдаушыларға қарсы қозғалыс.

Құндылықтарды бойға сіңіру.

Командалық рух, шындық, ашықтық.

Пәнаралық байланыс

Физика.

АКТ пайдалану дағдылары

Ғаламтор-ресурстарын қолдану:

https://www.youtube.com/watch?v=J_oYfBxlHU4

Алдыңғы білім

«Спорттық ойындардың» бөлімінен, өткен сабақтардың тәжірибесі.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған қызмет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-12 минут

Сыныптың жиыны. Бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау.

Мұғалім оқушыларға: Шабуылдаушыларға қарсы қандай қозғалыс қолдануға болады? Физика сабағының қандай заңын қолдануға болады?

Жүру. Екі бағанмен, белсенді қозғалыстарға көшу.

Жүгіру, денені қыздыру екпінінде. Екі бағанмен. Екі бағандар бір-біріне қарсы жүгіреді. Мұғалімнің ысқырығы бойынша қайта айналып жүгіреді.

Жүру және денені қалыпқа келтіру.

ЖДЖ орында. Мұғалім оқушылардан арнайы бұлшық ет мүшелеріне арналған жаттығу жасайтын оқушыны тағайындайды.

8 рет қолды тіреп жатып, қолды бүгіп жазу. Мұғалім есепті ақырындап санайды. 1-4 – оқушылар қолды бүгеді, 5-8 – қолды жазады. Әр оқушы қанша жасай алады, сонша жасау керек.

Спортзал, ысқырық, баскетбол доптары.

Сабақтың ортасы

13-37 минут

Сыныптың жиыны. Мұғалім сыныпты үштікке бөледі. «Сегіздік» жаттығуы. Көрсету және түсіндіру. Жаттығуды орындау. Мұғалім оқушылардың дұрыс орындауын және жылдамдықты бақылап тұрады. Дескрипторлар: допты беру сызығымен қозғалу, доп қолда болған кезде 2 адымнан аспау керек, шабуылдауды нәтижелі аяқтау.

«Тез өту» жиынтығы. Бірінші үштік шабуылдайды, екінші үштік қорғанады. Дескрипторлар: нәтижелі, дәлелденген фолды қолдану, командалық өзара қимылдау. Жаттығу ойыны. Мұғалім төреші алқасын тағайындайды. Оқушылар спорттық ойындардың сабақтарында алған үйренулермен және білімдерді көрсету. Мұғалім оқушыларға талап қояды: шабуылдау кезінде кем дегенде 5 рет допты беру.

Спортзал, баскетбол доптары, ысқырық.

Сабақтың аяғы

38-40 минут

Сыныптың жиыны. Рефлексия: мен баскетбол ойынын қалай ойнаймын – 5 балмен оқушы өзін-өзі бағалайды.

Спортзал, стикерлер, қалам-саптар.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру.

Мұғалім оқушылардың дарынды және талантты қабілетін қадағалап отырып, тапсырманы деңгейлеп беру.

Жұпттық жұмыс барысында психолгиялық дайындықты беріп, қарастыру.

Сабақ үрдісі кезінде өзін-өзі және бір-бірін бағалау тәсілі жүреді. Жұптық жұмыс барысында көшбасшылық қасиеттері оянады. Мұғалім оқушылардың бір-бірінің қарым-қатынасын қадағалап отыру керек.

Дене шынықтыру сабағындағы қауіпсіздік ережелер сақтау туралы журналы.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма?

ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, не себепті?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті?

Жалпы бағалау:

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
» "Телефон тұтқасын дереу қойыңыз": ІІМ Қазақстанда жиі кездесетін алаяқтық түрлерін атады
Пікір жазу