Күкірттісутек және сульфидтер. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Күкірттісутек және сульфидтер.

Оқу мақсаттары

11.2.1.15 сульфид ионын тәжірибе жүзінде анықтау

 Бағалау

 критерийлері

  • Күкіртсутектің химиялық қасиеттерін сипаттай алады.
  • -сулфид анионын анықтайтын реакциялардың молекулалық, толық иондық және қысқартылған иондық теңдеулерін жаза алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Күкіртсутек – Сероводород – Hydrogen sulphide

Сульфид – Сульфид – Sulfide

Гидросульфид – Гидросульфид – Hydrosulphide

Күкіртсутек қышқылы – Сероводородная кислота – Hydrogen sulphide

 Құндылықтарды

 дарыту

– Сыйластық (бір-бірінің ойын айту кезінде)

– Ынтымақтастық (жұптық жұмыс барысында)

– Ашықтық (сұрақтарды ұялматсан қою және оларға жауап беру)

– Өмір бойы білім алу

Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу

Этикалық жауапкершілік пен белсенділікті жеке және ұжымдық іс-әрекеттер арқылы тәрбиелеу

АҚТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта (бейнебаяндар, презентация)

Өмірмен байланыс

Органикалық қосылыстар және өмір (тірі ағзалар)

Пәнаралық байланыстар

Биология (тірі ағзалар), геометрия (3D модель салу)

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

0-5 мин

Сабаққа кірісу үшін өткен сабақпен байланыс орнату үшін (Т\F) тапсырмаларды орындайды.

Жаңа сабақ тақырыбы, мақсаттарымен танысу.

Презентация

6-18 мин

19-25

26-38 мин

Бейнебаяндарды қарау:

  • Калий сульфидінің тұз қышқылымен реакциясы
  • Натрий сульфидінің күміс нитратымен реакциясы

Оқушылармен осы бейнебаяндарда жүрген реакциялардың молекулалық, толық иондық және қысқартылған иондық теңдеулерін талқылау.

Оқушыларға ақпараттық парақтарды таратып беріп, оны оқшаулағышпен оқып шығуларын сұраңыз.

Ақпараттық парақтарды таратып бергеннен соң оқушылар жеке қалыптастырушы бағалау жұмыстарын орындайды.

Презентация

Қосымша 1

Қосымша 2

Сабақтың соңы

39-40 мин

Рефлексия. Қойылған мақсаттар мен бағалау критерийлеріне оралу.

Презентация

Үй жұмысы

Теориялық ақпаратты қайталау.

Қосымша 1

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Химия кабинетіндегі қауіпсіздік ережелер

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?