Аммиакты өнеркәсіпте алу. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Мектеп:

Сынып: 11 Мұғалім:

Күні:

Сабақ жоспары бөлімі: 11.3С Азот және күкірт

Cабақ №

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Аммиакты өнеркәсіпте алу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.2.1.10 аммиакты өнеркәсіпте өндірудің ғылыми принциптерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

- аммиакты алу реакцияларының теңдеулерін жазыңыз

- реакцияны жүру шарттарын атаңыз

- аммиак өндірісінің негізгі ғылыми принциптерін түсіну

Бағалау критерийлері

- аммиакты алу реакцияларының теңдеулерін жаза алады

- реакцияны жүру шарттарын атайды

- аммиак өндірісінің негізгі ғылыми принциптерін түсінеді

Тілдік мақсаттар -терминдер

 

 

 

Ресурстар

Габер үрдісінде х фактор .....

Қысым шығымды ....

Температура шығымды ....

Пирамидальді құрылыс ... тән

http://www.rsc.org/periodic-table

http://www.freezeray.com/flashFiles/theHaberProcess.htm

 Құндылықтарды тәрбиелеу

 Жаһандық азаматтық

Бір бірінін құндылықтарын құрметтеу, ынтымақтастық.

ЖА құндылықтары: әлемдегі заводтардың өндірісінде сыртқа шығарылатын «түлкі құйрығы»

ЖА дағдылары: сөйлеу, басқа жақындағы адамдардың қамын ойлау.

 Пәнаралық байланыстар

Биология, физика

Дағдылар

Сын тұрғысынан ойлау

Бастапқы білім

10.1 В элементтер мен олардың қосылыстарының қасиеттерінің өзгеру жиілігі

10.1 С Химиялық байланыс

10.2 Термодинамикаға кіріспе

10.2 B Кинетика

10.2 С Химиялық тепе-теңдік

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1-2мин

Activity 1

2-10 мин

10-20 мин

20-25 мин

25-35 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды белсендіру. ОМ қою. Бір біріне бұрылып көздерге қарап бір біріне жақсы жұмыс істеуді тіленіз.

Есепті шешу:

6,72 л азот сутегінің артық мөлшерімен әрекеттескенде 6,72 л аммиак алынған болса, аммиак өнімінің шығымдылығын анықтаңыз.

Реакция өнімінің шығымына қандай факторлар әсер етеді? Қандай жағдайлар қажет?

(Le Chatelier принципі)

Сабақтың тақырыбын өз бетінше анықтау.

Сабақтың тақырыбын және оқу мақсаттарын бағалау.

 Бағалау критерийлерін бірлесіп талқылау.

Оқушыларға өнеркәсіптік аммиак өндірісі туралы ақпарат жасап, оны сыныптастарына ұсыну ұсынылады.

Топтық жұмыс. Бағалау критерийлерін әзірлеу.

1 топ - презентация құру

2 топ - постер құру

3-топ - өлең, жарнама немесе қойылым ( таңдауы бойынша)

1. Шикізатты дайындау. Химиялық процесс

2. Өнімдерді реакция аймағынан шығару

3. Қалдықсыз өндіріс құру және қоршаған ортаны қорғау жолдары

Топтардың қорғауы.

«2 жұлдыз және 1 тілек» әдісімен критерийлер және өзара бағалау арқылы өзін-өзі бағалау

Жеке жұмыс. Сараланған тапсырмаларды орындаңыз.

Оқушыларға тапсырма беріледі

Оқушылар тапсырмаларды жеке орындайды, ұсынылған деңгейлердің біреуін таңдайды, мұғалім студенттерге орындау барысында қажетті қолдау көрсетеді.

Презентация

Презентация

А3, маркерлер

35-40 мин

Сабақтың қысқаша мазмұны

«3 идея» қабылдау Оқушылар тақырыпқа байланысты сабақта есте сақтаған 3 идеяны атайды

Рефлексия

Оқушылар рефлексиялық мақсатты толтырады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

3:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

3:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

3:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?