Иммобилизациялаудың ферменттердің белсенділігіне әсерін зерттеу. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім 11.1А Молекулалық биология және биохимия | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: | Иммобилизациялаудың ферменттердің белсенділігіне әсерін зерттеу | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.4.1.2 - фермент-субстрат комплексінің түзілу механизмін түсіндіру | ||||||
Сабақ мақсаттары | Лактазаның иммобилизациясын зерттеу | ||||||
Бағалау критерийлері | Зерттеу гипотезасын дұрыс тұжырымдайды Тәжірибе нәтижесін сипаттайды. Қорытынды жасайды | ||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика мен терминология: фермент, субстрат, белсенді орталық, фермент-субстратты кешен, өнім, жылдамдығы артады, әсер етеді, температура иммобилизация Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Иммобилизацияланған ферменттер ... Лактаза ................Х және У затына ....... сүтте глюкозаның болуы........................ | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет Жұпа жұмыс істеу арқылы бір – бірінің ойын тыңдайды, өзара сыйластық пен жауапкершілік қалыптасады Ашықтық Бір-бірлеріне ашық өз ойларын жеткізеді | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Оқушыларға химиялық байланыстар мен заттардың табиғаты туралы түсініктерді қолдану қажеттілігі химия пәнімен байланысын қамтамасыз етеді. | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Сабақ барысында ресурстар, жұмыс парақтары, интербелсенді тақта қолданылады. | ||||||
Бастапқы білім | Молекулярлы биология: 8 - 10 сынып. Заттардың тасымалы: 9 сынып | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
0 – 3 минут | (Э) (ҚБ) Оқушылардан лактазаны иммобилизациялауын зерттеуді сұраңыз. Сыныпты бірнеше топтарға бөліңіз. Зерттеу басталмас бұрын техникалық қауіпсіздік ережелерімен оқушыларды таныстырып, талқылаңыздар | РРТ | |||||
Сабақтың ортасы 04-36 мин | . (ЖЖ) Оқушылар иммобилизациялаудың ферменттердің белсенділігіне әсерін зерттейді (С) Оқушылардан зерттеу нәтижелерін талқылауды сұраңыз, қорытындыларды дәптерге түртіп алуды ұсыныңыз. Қорытынды жасау үшін келесі сөйлемдерді қолдануға болады.
тест көмегімен глюкозаны анықтаңыз. | Видеоматериал Зертханалық жұмыс: «Ферменттердің иммобилизациясы» (ағылшын тілінде) https://www.futurelearn.com/courses/teaching-practical-science-biology/0/steps/31871 | |||||
Сабақтың соңы 37-40 | «Шабадан, ет тартқыш және қоқыс жәшігі» бойынша әр оқушы сабақ бойынша өз ойларын стикерге жазады немесе ауызша айтып кетеді. Шабадан- мен өзіммен аламын........, ет тартқыш- ақпаратты өңдеу үстіндемін.........., қоқыс жәшігі- маған керек емес болды........ | Стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Қауіпсіздік сақтау | ||||||
Оқушылар: ферменттердің иммобилизациялау үдерісін сипаттайды Кейбір оқушыларға мұғалім тарапнынан көмек қажет болады. Кейбір оқушылар: ферменттердің иммобилизациялаудың маңызын түсіндіреді.....немесе қосымша тапсырма орындайды. | Сынып бөлмесінде қауіпсіздік ережесін сақтайды | ||||||
Бағалау – оқушылардың білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Оқушыларды бағалау мұғалім тарапыныан, оқушылардың өзін өзі бағалауы және бірін-бір бағалуы арқылы жүзеге асырылады. | ||||||
Ой толғаныс Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені білді? Оқыту ахуалы қандай болды? Жоспарланған саралау тиімді болды ма? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||
| |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру