Грамм оң және грамм теріс бактерияларды салыстыру. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 11.3В Биотехнология | Мектеп: ХБН Атырау НИШ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
СЫНЫП:11 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақ тақырыбы | Грамм оң және грамм теріс бактерияларды салыстыру | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: грамм оң және грамм теріс бактерияларды жазбаша салыстыра алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология: жасуша қабырғасы, ішкі мембрана, периплазматикалық кеңістік, цитоплазмалық мембрана, жасуша қабырғасының компоненттері: тейхой қышқылы, липополисахаридті қабат, нәруыздар, липидтер, пептидогликан , граммоң, граммтеріс бактериялар Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Грам оң бактериялар грам теріс бактериялардан … ерекшеленеді. Бұл байланысты ... Бұл мүмкін … байланысты болады. Грам теріс бактерия антибиотикке төзімді, себебі… | |||||
Құндылықтарды дарыту | өмір бойы білім алу: -денсаулығын сақтауда биологиялық білімін пайдалана білу. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Микробиология және биотехнология.Медицина | |||||
Бастапқы білім | Микробиология және биотехнология: 7 - 10 сыныптар. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
0-10 10-15 15-30 | Грам оң бактериялармен грам теріс бактерияларды салыстыру мақсатында видеоролик карау https://yandex.kz/video/preview/?filmId=10512558656068970940&from=tabbar&parent-reqid=1585909517612630-31536377235168749400197-vla1-2881&text=грам+оң+және+грам+теріс+бактериялар Сұрақтарға жауап беріңіздер
Жұптық жұмыс Оқушыларға грам оң және грам теріс бактерияларының жасуша мембранасының құрылысындағы айырмашылықтары мен ұқсастығы айқын көрінетін суреттер ұсынылады | Антибиотиктерге таңдау: https://meduniver.com/Medical/Microbiology/vibor_antibiotika.html | ||||
30-40 | Оқушыларға Венн диаграмманы толтыру сұралады Рефлексия. Сабақты келесі сөйлемдермен аяқтаңыз: Мен енді білемін ................ Маған ұнағаны .................................... Менің түсінбей қалғаным ............................ Мен келесі сабақта.........................білгім келеді | Грам бойынша бояу техникасының пайдалы жаднамасы: http://www.tes.co.uk/teaching-resource/the-gram-stain-6212510/ Бактериялардың микрофотографиялары, Грамм әдісі бойынша боялған: | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша ақпарат іздеу тапсырылады. мысалы: аталғандардан басқа қандай полимер мен мономерлер болатындығына мсысалдар келтіру | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Сабақ барысындағы сұрақтарға жауап берулері, тапсырмаларды орындаулары, топтық жұптық жұмыс кезіндегі белсенділіктері арқылы бағаланады | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру