Антидененің құрылымы мен қызметі. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Молекулалық биология | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалім: | ||
сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: Антидененің құрылымы мен қызметі | |||
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Антиген-антидене реакцияларының механизмін түсіндіру | ||
Сабақтың мақсаттары | Ақуыздардың құрылымын қайта қарау Антидененің құрылымы функциямен қалай байланысты екенін түсіну. | ||
Бағалау критериилері: | нәруыз тізбектерін, екі «ауыр» және «жеңіл» тізбекті анықтаңыз; өзгермелі аймақты, тұрақты аймақты, дисульфидті көпірлерді көрсетіңіз. | ||
Тілдік мақсаттар | Ерекшелігі, байланыстыратын жері, ауыспалы аймақ, дисульфидті көпірлер, белоктардың үштік құрылымы, ауыр аймақ, жарық аймағы. Полипептидтік тізбек, топса аймақ. | ||
Құндылықтар
| Ынтымақтастық | ||
Пәнаралық байланыстар | химия | ||
АКТ | Презентация, видео | ||
Алдыңғы білім | Ақуыздар, қан топтары және құрылымы | ||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | |||||
Сабақтың басы 10 мин 5 мин | Алдыңғы білімді белсендіру Протеиндер туралы нені есте сақтай аласыз? Оқушылар белоктардың құрылымы туралы 1 сұрақ құрастырады. Содан кейін жауап беруі керек серіктеспен алмасыңыз. Мұғалім тақырыпқа қажетті мәліметтерді нақтылау үшін Power Point бағдарламасын пайдаланады Жаңа лексика Мұғалім лексиканы 2 тілде енгізеді. Оқушылар мұғалімнен кейін қайталайды | Презентация, слайд 1-3 Презентация, слайд 4 | |||||
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 5 мин | (Ұ) Оқушыларға жарақаттан кейін жараларды емдеу туралы анимациялық бейнені көрсету Анимациялық бейнені көргеннен кейін оқушыларды келесі сұрақтарды талқылауға шақырыңыз:Денені қорғауда иммундық жүйе қандай рөл атқарады?Ағзаға қандай заттар бөгде? Оларды тізімдеңіз. (I) (F) Мұғалімдерге антиденелер құрылымы туралы түсінік беру.Оқушылар құрылымдық компоненттерді «толтырылған» суретте толтырады. Бағалау критерийлері Нәруыз тізбектерін, екі «ауыр» және «жеңіл» тізбекті анықтаңыз; өзгермелі аймақты, тұрақты аймақты, дисульфидті көпірлерді көрсетіңіз. | видео Презентация, слайд 8-12 Таратылатын материал | |||||
Сабақтың соңы 5 мин | Көршіңіз бүгін білген 3 нәрсені тізімге алыңыз | ||||||
Саралау - сіз қалай көбірек көмек көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | |||||
Жақсы оқитын оқушыларға арналған сұрақ. | Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау Мұғалімнің бағалауы | Сабақ пен таза ауа арасындағы үзіліс. | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген дифференциация іске асты ма? Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен? |
| ||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру