Антидененің құрылымы мен қызметі. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Молекулалық биология | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалім: | ||
сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: Антидененің құрылымы мен қызметі | |||
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Антиген-антидене реакцияларының механизмін түсіндіріңіз | ||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар әртүрлі өзара әрекеттесудің түрлерін сипаттайды өзара әрекеттесудің әр түрінің функционалды принципін сипаттайды | ||
Бағалау критериилері: | өзара әрекеттесудің әр түріне қысқаша сипаттама беріеді өзара әрекеттесудің әр түрінің ерекшелігін сипаттайды өзара әрекеттесудің әр түрінің функционалды принципін сипаттайды | ||
Тілдік мақсаттар | Жаңа терминология агглютинация атмосфералық жауын-шашын залалсыздандыру лизис | ||
Құндылықтар
| Ынтымақтастық | ||
Пәнаралық байланыстар | химия | ||
АКТ | Презентация, видео | ||
Алдыңғы білім | Ақуыздар, қан топтары және құрылымы | ||
Сабақ барысы | |||||||
Planned stages of the lesson | Planned activities at the lesson | Resources | |||||
Сабақтың басталуы 10 мин | Стартер. Терминология ойыны Оқушылар топтарда жұмыс жасайды. Әр топ 5 минут ішінде терминдерге сәйкес келеді. 5 минуттан кейін топтар бір-бірін тексереді. Мұғалім кері байланыс береді. Нақтырақ шарттары бар топ жеңіске жетеді! | Анықтамалары бар терминдер жиынтығы (PPT әрекет картасын сұрыптау | |||||
Сабақтың ортасы 2 мин 5 мин 3 мин 15 мин | (W) Оқушыларға антиген-антидене механизмі туралы анимациялық бейнені көрсету Бейнежазбаны көргеннен кейін оқушылар диаграмманы пайдаланып бір-біріне антиденелер түзілу механизмін сипаттайды және кері байланыс береді. Антиген мен антидененің өзара әрекеттесуі туралы мұғалімнің түсіндірмесі Оқушылар интернеттің көмегімен антиген мен антидененің өзара әрекеттесуін суреттейтін салыстырмалы кестені толтырады. Оқушылар антиген мен антидененің өзара әрекеттесуін суреттейтін кестені толтыру керек: •agglutination •precipitation •neutralization •lysis және олардың әрқайсысын сипаттаңыз. Бағалау критерийлері:өзара әрекеттесудің әр түріне қысқаша сипаттама беру; өзара әрекеттесудің әр түрінің ерекшелігін сипаттаңыз; өзара әрекеттесудің әр түрінің функционалды принципін сипаттаңыз. | видео презентация слайд 5 презентация слайд 6-10 Жұмыс парағы | |||||
Сабақтың соңы 5 мин | Оқушылар жауаптарды «Ойлау пирамидасына» толтырады Сабаққа арналған түйінді сөздер Мен бір жақсылық жасадым Келесі жолы ойланатын нәрсе | ||||||
Саралау - сіз қалай көбірек көмек көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | |||||
Жақсы оқитын оқушыларға арналған сұрақ. | Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау Мұғалімнің бағалауы | Сабақ пен таза ауа арасындағы үзіліс. | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген дифференциация іске асты ма? Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен? |
| ||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру