Ферментке әсер ететін фактор. Биология, 10 сынып, сабақ жоспары.
Күні: | Сынып: | Пән: Биология | Мұғалім: | ӘБ жетекшісі ____________ |
Тарау: Қоректену | Тақырып: Ферментке әсер ететін фактор | Пәнаралық байланыс: химия | Құндылықтар: өмір бойы білім алу | |
Оқу мақсаты: 10.1.2.1 Түрлі жағдайлардың фермент активтілігіне әсерін зерттеу | Терминология: фермент - enzyme, активті орталық, индуцияланған сәйкестік – индуцированное соответствие – induced fit, субстрат - substrate, өнім - product | |||
Бағалау критериі: температура, рН, фермент және субстрат концентрациясының фермент активтілігіне әсерін біледі | Алдынғы білім: ферменттердің және белсенді орталықтың құрылымының мәнін түсінуі тиіс, ферменттердің негізгі қасиеттерін анықтай білуі керек. | |||
Қысқа мерзімді жоспар
Кезеңі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||
Амандасу (1 мин.) | Самоа аралының тұрғынындай амандасамын | Самоа аралының тұрғындарындай амандасады | |||||||||||||||
Қызығуды ояту (5 мин.) | Катализаторлардың маңызы туралы сұраймын | Катализаторлардың маңызы туралы айтады | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы (1 мин.) | Сабақ тақырыбын жариялаймын | Оқушылар сабақтың тақырыбын жазып алады | |||||||||||||||
Сабақ мақсаты (тілдік), нәтижесі (3 мин.) | Сабақтың мақсатын айтып, нәтижесін таптыртамын, терминдерді 3 тілде сұраймын | Сабақтың нәтижесін айтып, негізгі сөздерді 3 тілде айтады | Мақсат пен нәтиже символдары | ||||||||||||||
Тақырып түсіндіру (15 мин.) |
|
|
| ||||||||||||||
Материалды бекіту (5 мин.) | «Дәрумендер, олардың ферменттермен байланысы» тақырыбымен жұмыстандырамын | «Дәрумендер, олардың ферменттермен байланысы» тақырыбымен жұмыстанады | https://bilimland.kz сайтының «Адам биологиялық түр ретінде» курсы «Зат алмасу» тарауы | ||||||||||||||
Рефлексия (9 мин.) | Синквейн жаздыртамын | Синквейн жазады | |||||||||||||||
Сабақты аяқтау (1 мин.) | ТГС оқулығының 4.2, 4.3 тақырыбын, 4.6, 4.7, 4.8, 4.10 суреттерін, ГХС беремін | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады | ТГС оқулығының 4.2, 4.3 тақырыбы, 4.6, 4.7, 4.8, 4.10 суреттері, ГХС |
Дифференциация: кейбір оқушыларға 4.1, 4.2 логикалық тапсырмалары беріледі.
Бағалау: оқушылар жеке формативті бағаланады.
Мұғалім рефлексиясы
Комментарий
| Ұсыныс
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру