Дифференциалдық теңдеулер туралы негізгі түсініктер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар/ Lesson plan
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп/ School: | ||||||||||||||||||
Күні/ Date: | Мұғалімнің аты-жөні/ Teacher name: | ||||||||||||||||||
Сынып/ Grad: | Қатысқандар саны/ Number present: | Қатыспағандар саны/ absent:: | |||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Дифференциалдық теңдеулер туралы негізгі түсініктер | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.1.22 - дифференциалдық теңдеулер туралы негізгі түсініктерді біледі | ||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Теңдеулерді классификациялайды Дифференциал теңдеулердің дербес және жалпы шешімдерін таба алады Бірінші ретті сызықтық дифференциалдық теңдеулерді шеше алады. | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Он мысалдың кем дегенде сегізінде теңдеу типтерін анықтайды Дифференциалдық теңдеулерді алады Дифференциалдық теңдеулерді дұрыс шешеді | ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: органикалық өзгерістер үдерістерінің қарапайым дифференциалдық теңдеулерін шешуді біледі түпнұсқалық есеп мәтініндегі дифференциалдық теңдеулерді шешуді жұппен талқылайды және талдайды. Пәнге тән лексика мен терминология: Экспоненциалдық өсу/түсу Бастапқы шарттар Жартылай ыдыраудың периоды Тұрақты Пропорционалдық өсім Өсу өзгерістердің қарқындары Пропорционалдық Экспоненциалды артуы Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Уақыт кезеңі ішіндегі тұрғындар өсімі өзгерістерінің қарқыны пропорционалды… . Уақыт кезеңі оның бастапқы массасының субстанциясы жартылай бұзылуы үшін Тұрғындар экспоненциалды артады | ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту / Values instilled at the lesson | Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, сыныппен талқылауда коммуникативтік дағдыларын дамытады.Оқушылар есептерді шығару үшін шығармашылықпен жұмыс жасай отырып, талап қоя біледі, топпен жұмыста қолдау көрсетеді. Академиялық шыншылдыққа, ынтымақтастыққа баулу. Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. | ||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар/ Cross-curricular links | Архитектура, физикаға байланысты түсінік беру. | ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары/ ICTskills | Презентация, интернет желілері. | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім/ Previous learning | Функция дифференциалының анықтамасы | ||||||||||||||||||
Сабақбарысы/ Course of the lesson | |||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері/ Planned stages of the lesson |
|
| |||||||||||||||||
Сабақтың басы/ Beginning 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, үй тапсырмасын тексеру, Оқушылармен бірге оқу мақсаттарын анықтап алу; Сұрақтар:
| ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы/ Middle 12 минут. 5 мин 13 минут. | Оқушыларға видео нұсқаулық көрсетіңіз, одан кейін жұпқа біріктіру арқылы теориялық материал таратыңыз, жұпта берілген мысалдарды талқылайды. Бұл теңдеуді шешу үшін белгілеуін енгіземіз Сонда болғандықтын: Енді функциясын теңдігі орындалатындай етіп таңдап аламыз. Бұл айнымалысы бөлінетін теңдеу. Сондықтан берілген теңдеу шешімі: Мысалы. алмастыруларын теңдеуге қойсақ:
Жұпта берілген есеп бойынша жұмыс жасайды Тақырыпты пысықтау мақсатында тапсырмалар орындату. №117-128. Оқушыларға жауаптарын таратып, өзін-өзі тексеруді ұсыныңыз | https://www.youtube.com/watch?v=bAZajFtuj8Y&list=PLGtfmJuN1mTDlr4rnIsQ21bQd4RMVgtrW немесе https://www.youtube.com/watch?v=6o7b9yyhH7k Презентация | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы/ End (Plenary) 5 мин. | Саралау және бағалау, үй тапсырмасын беру. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізу. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | Үй тапсырмасын алады | Қосымша 1 | ||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
Іріктелген тапсырмалар арқылы оқушыдан күтілетін нәтиже, топтық жұмыста бір-біріне қолдау көрсету жұмыстары. | Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау. | Нұсқаулық жүргізіледі. | |||||||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралыда, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру