Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктерді қайталау. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10 сынып Алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктерді қайталау 10 сынып

 Сабақ мақсаттары

-тригонометриялық теңдеулердің түрлерін ажыратады;

-тригонометриялық теңдеулердің шығару жолдарын біледі;

-тригонометриялық теңсіздіктерді шешуде олардың графиктерін қолданады;

 Бағалау критерийлері

функциялардың қасиеттерін білу;

-қарапайым тригонометриялық теңдеулерді білу;

- тригонометриялық теңдеулердің түрлерін ажыратып, оларды шешу жолдарын білу;

- тригонометриялық теңсіздіктерді шешуде олардың графиктерін қолдану

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • тригонометриялық теңдеулердің түрлерін ажыратады;
  • тригонометриялық теңдеулердің шешу жолдарын түсіндіреді,
  • тригонометриялық теңсіздіктердің шешуде олардың графиктерін қолдануды түсіндіреді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • синусоида;
  • тангенсоида;
  • тригонометриялық функциялардың периоды:
  • арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс;
  • кері тригонометриялық функциялар.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • қарапайым тригонометирялық теңдеулерді ...
  • тригонометриялық теңсіздіктердің шешу дегеніміз ...

Құндылықтарды дарыту

Өздеріне және басқаларға деген құрмет пен ынтымақтастықты – жұппен, топпен жұмыс істеу арқылы, академиялық тұтастықты – өзіндік жұмыс арқылы, ашықтықты – оқушылар сабақ мақсаттары мен міндеттерін өздігінен анықтай алады.

Пәнаралық байланыс

АКТ қолдану дағдылары

 Бастапқы білім

Функциялардың графиктерін салу дағдылары, кейбір бұрыштардың тригонометриялық функцияларының мәндерін білу, келтіру формулаларын білу, бұрыштардың радиандық және градустық өлшемдерін білу, функциялардың графиктерін түрлендіре алу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

ресурстар

Сабақтың басы

0 – 2 мин

3 – 10 мин

Сабақтың ортасы

11-20 мин

21-28 мин

29-38 мин

Сабақтың соңы

39-40 мин

Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді анықтау

Стартер:

1тапсырма.Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шығару )

Ауызша бағалау, кері байланыс беру.

Бағалау критерийлері: қарапайым тригонометриялық теңдеулерді білу және оларды шығура алу.

2 тапсырма. Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу жолын bilimland.kz сайтындағы тапсырмаларды жұпта орындау.

3 тапсырма. Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуде desmoc graphing calculate қолдану арқылы шешімдерін жазу.

Өзара бағалау жүргізеді

Бағалау критерийлері:

- Тригонометриялық функциялардың графиктерін салады;

- Графиктен тригонометриялық теңсіздіктің аралығын анықтайды;

- Тригонометриялық теңсіздіктің шешімін жазады.

4 тапсырма. Тригонометриялық теңдеулерді шығару

Бағалау критерийлері:

Тригонометриялық теңсіздіктердің түрін ажыратады; Тригонометриялық теңсіздіктерді шығару жолын біледі; Тригонометриялық теңсіздіктерді шығарады;

Тригонометриялық теңсіздіктердің жауабын жазады.

Үй тапсырмасы.

Сабақтың соңында рефлексия.

Сабақ несімен пайдалы болды? (үш пікір)

Нені түсінбедім?

(екі сұрақ)

Ұсыныс

https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/10-synyp/qarapajym-trigonometriyalyq-tengdeuler-zhane-olardyng-sheshimderi?mid=%info%

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация оқушыға оның жеке қабілеттерін ескере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы жеке қолдау көрсету ретінде жүзеге асырылады. Топтық жұмысты жасау барысында оқушылар бір біріне қолдау көрсетеді.

Жұмысты жеке, жұпта және топта орындағаннан кейін әзірленген дискрипторларға сәйкес өзін-өзі бағалау және өзара бағалау.

Оқушылардың тақырыптарды меңгергенін сабақ бойы бақылап әр оқушыға кері байланыс беру

Аудиториядағы жарықтандырудың оқушылардың көру қабілетіне тигізетін әсерін ескеру. Интерактивті тақтаны ұтымды пайдалану.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу