Қайталау. Тригонометриялық теңдеулер. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2А Тригонометриялық теңдеулер | Мектеп: ХББ НЗМ Петропавл қаласы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қайталау. Тригонометриялық теңдеулер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.2.3.9 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шешу; 10.2.3.10 - квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.2.3.11 - тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық өрнектерді түрлендіру формулаларын қолдану арқылы шеше алу; 10.2.3.12 - біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.2.3.13 - тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық функциялардың дәрежесін төмендету формулалары арқылы шеше алу; 10.2.3.14 - тригонометриялық теңдеулерді қосымша аргумент енгізу әдісі арқылы шеше алу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу формулаларын пайдаланады, есептер шығарады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатқа жетті, егер:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тілдеріндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамыз:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Азаматтық жаһандық құндылықтары:
Сабақ үстінде коллоборативті орта құру арқылы өзін ұстау мәдениетін, жақсы қарым-қатынас қалыптастыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын тілі, физика, биология , география, астрономия | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дағдылары | Интербелсенді тақтаны, интернет-ресурстарды қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | у=sinx, y=cosx, y=tgx, y=ctgx функцияларының қасиеттері мен графиктері, сызбалары. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 мин | І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейініне назар аудару | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 9 мин 7 мин 10 мин 7 мин 1 мин |
Оқушыларға « Математикалық диктант тригонометриялық теңдеулер жауапсыз» парақша таратылады. Оқушылар осы парақты толтырады және слайдтағы жауаптарымен бірін-бірі бағалайды. Жалпы 16 балл. Бұл оқушылардың тригонометриялық теңдеулердің формулаларын білуіне көмек бермек.
Бұл оқушыларға тақырыпты тереңірек түсінуіне және өздік жұмысын жазуға көмек береді.
Жаттықтырғыштар 60 тапсырмалар қарастырылған. Оқушылар жұптасып білімдерін шыңдайды.
Тесттер. Оқушылар жеке-жеке 2-нұсқалы 5 әр түрлі типті есептерді шығарып білімдерін шыңдайды. Қосымша. Kahoot.it сайты арқылы оқушыларды тестен өткізуге болады. www.mathsolution.ru сайтындағы онлайн калькуляторды қолдануға болады. Төменде мысал келтірілген. Мысалы: Есептеңіз. www.allcalc.ru сайтындада онлайн калькуляторды қолдануға болады. Төменде мысал келтірілген. Мысалы: Есептеңіз.
Рефлексия | Презентация Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 Қосымша 4 Қосымша 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру