y=√x функциясы, оның қасиеттері мен графигі. Алгебра, 8 сынып, қосымша материал. 4 сабақ.


Сабақты өткізуге әдістемелік нұсқаулар

Сабақ тақырыбы: функциясы, оның қасиеттері мен графигі

Сабақ түрі: Білімді бекіту сабағы

Оқу мақсаты:

8.4.1.1

функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;

8.4.1.4

аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу.

Сабақ мақсаттары:

  • функциясының графигін салу;
  • функциясының анықталу облысын табу;
  • функциясының функциясының мәндер облысын табу;
  • аргументтің берілген мәндері бойынша функциясының мәндерін табу;
  • функциясының берілген мәні бойынша аргументтің мәнін табу;
  • теңдеулерді графиктік тәсілмен шешу.

Сабақ құрылымы:

  • Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою
  • Қайталау.
  • Есеп шығару. Жеке жұмыс.
  • Тест.
  • Сабақты қорытындылау. Рефлексия

 

Сабаққа қажетті теориялық материал, анықтамалар және т.б.

функциясының негізгі қасиеттері:

1. Функцияның анықталу облысы: х0.

2. Функцияның мәндер облысы: у0.

3. Функция графигі координаттар осьтерін (0;0) нүктесінде қиып өтеді.

4. Функция графигі бірінші координаталық ширекте орналасқан.

5. Функция графигі өспелі, яғни аргументтің үлкен мәніне функцияның үлкен мәні сәйкес келеді.

Көрсетілім мен қауіпсіздік техникасына қойылатын нұсқаулар

 Материалдың сабақ барысындағы көрсетілімі Power Point бағдарламасы көмегімен жүзеге асады. Презентация слайдтарында анимациялар бар, олар экранға шешімдер мен жауаптарды біртіндеп шығаруға немесе қойылған сұрақтарға жауаптарды көрсетуге мүмкіндік береді. Сондықтан презентацияны көрсету барысында тапсырма немесе сұрақты көрсеткеннен кейін үзіліс жасау керек, сөйтіп оқушыларда оларды орындауға және ойлануға уақыттары болады.

 

 Сабақты ұйымдастыру бойынша қосымша әдістемелік нұсқаулықтар

 Сабақтың құрылымы мен ұйымдастырылуы оқушылардың жаңа тақырыпты оқу кезінде өнімді іс-әрекетін көздеген, материалдың пассивті қабылдауын болдырмай. Осыған байланысты мұғалімге оқушыларға жоғары деңгейдегі сұрақтарды қою керек, оларды «жаңалық ашуға» және жаңа материалды меңгеруге итермелейтін, сол уақытта оларға ойлануға қажетті уақытты да ұсыныңыз.

 

Саралауға арналған қосымша деңгейлік тапсырмалар

 Базалық деңгей

 Берілген график бойынша сәйкес функцияны формула түрінде жазып, оның анықталу облысы мен мәндер облысын табыңыз.

 Функцияның басқа да қасиеттерін сипаттаңыз.

 

 

 Күрделі деңгей

 Берілген график бойынша сәйкес функцияны формула түрінде жазып, оның анықталу облысы мен мәндер облысын табыңыз.

 Функцияның басқа да қасиеттерін сипаттаңыз.

 

 

 Формативті бағалау бойынша ұсыныстар.

Формативті бағалау сабақтың әр кезеңінде өткізіледі (өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, мұғалімнің критерийлер бойынша бағалауы). Оқушылардың тапсырманы орындау барысындағы қатысуы және диалогқа қатысуын бақылау арқылы бағалау.

 Жұптағы, топтағы тапсырмаларды орындауға жауапты реакция және прогресс әр оқушының үлесін бағалауға және қателердің бар болуын анықтау үшін қарастырылады.

 

 Жауаптар, тапсырмаларға қойылатын бағалау критерийлері, сабаққа қосымша материалдар.

 Тапсырмалардың жауаптары презентацияда келтірілген және өзін-өзі бағалауға, өзара бағалауға пайдалы болады.

 Әрбір тапсырманың бағалау критерийлері сабаққа қосымшаларда және қысқа мерзімді жоспарда жазылған.

 

 Қажетті интернет-сілтемелер мен әдебиеттер.

Алгебра: Жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық Шыныбеков Ә.Н. -3-басылымы Алматы: Атамұра 2012 ж. 288 бет.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу